Napój Piwny Somersby Apple Beer Drink – Opinia

Piwo SomersbyNapój piwny o nazwie Somersby Apple Beer Drink jest produkcji Carlsberg pochodzenia Duńskiego. Jest on o smaku jabłkowym. Można go nabyć zarówno w butelce jak i puszce. Pierwszy raz pojawił się w marcu 2012 roku w Polsce.

Jest one wzorowane na marce Cydru, którym nie jest. Somersby jest dostępne także w innych wariantach smakowych. Jest to produkt występujący w kilku wariantach smakowych a mianowicie jako gruszka, jabłko, jeżyna oraz nisko kaloryczny jabłkowy.

Smakowo wypada on całkiem sympatycznie, także ma ładny aromat i barwę. Nie jest za mocny ale stanowi całkiem ciekawy trunek, także nadający się dla kobiet. Cenowo niestety wychodzi bardzo drogo. Napój ten można nabyć w różnych objętościowo opakowaniach. Posiada on 4,5 % alkoholu.

Skład Somersby Apple Beer Drink: Połączenie piwa 45 % z napojem o smaku jabłkowym 55%. Skład – woda, piwo, syrop cukrowy, sok jabłkowy, aromat, regulator kwasowości kwas jabłkowy i kwas askorbinowy i kwas cytrynowy, suklaroza E955 (jest podejrzany o drobne szkodliwości z nerkami i wątrobą), sorbinian potasu jako substancja konserwująca E202. W składzie więc może nie zachwycać, ale także nie ma czego się tam specjalnie obawiać.

Całość jest pasteryzowana i może osiadać na jej dnie drobina osadu. Standardowa przezroczysta szklana butelka bez barwienia mieści w sobie 400 ml produktu.Ogólnie jest to dość ciekawy produkt, jaki warto spróbować samemu by wyrobić o nim sobie własne zdanie.

Szkoda że cenowo jest to tak drogi produkt, poza tym na pewno jest warty uwagi. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Jeden komentarz

  1. KoBra pisze:

    Dawniej był widoczny w sklepach prawie wszędzie. Obecnie już dawno go nie widziałem. Być może przepisy prawne się zmieniły i stało się niekorzystne dla producentów lub sprzedawców. W każdym razie to piwo od dawna nie żuca mi się w oczy. Na pierwszym planie często jest promowany jakiś słaby syf.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: