Napój Sprite – Opinia

Napój spriteNapój Sprite jest produkowany przez firmę Coca Cola. Można go kupić w różnych opakowaniach, takich jak puszki lub butelki plastikowe o różnej pojemności. Z założenie jest to napój o smaku cytrynowo – limonkowym.

Jednakże w składzie nie ma takich dodatków w postaci soków – więc smak jest uzyskiwany sztucznie. Skład tego produktu nie zachwyca a nawet budzi nasze obawy, jest w nim element kontrowersyjny.

W smaku napój jest ciekawy ale zdecydowanie większość osób wyczuje, że jest jest on bardzo słodki co także nie budzi zachwytu a wręcz przeciwnie. Opakowania tego napoju zazwyczaj mają zieloną barwę – sama zawartość jest natomiast przezroczysta. Jest on bez dodatków konserwujących – ale tak naprawdę co z tego, skoro nie ma on praktycznie co tam konserwować.

Skład napoju Sprite: Woda, cukier lub syrop glukozowo fruktozowy (czyli składnik odpowiadający za tycie w okolicy brzusznej lub nadmiar cukru – składnik kontrowersyjny), dwutlenek węgla, regulatory kwasowości kwas cytrynowy i cytrynian trisodowy oraz aromaty nie określono jakie, ale na pewno o smaku napoju. Jak widać problematyką jest jeden składnik lub tak czy inaczej nadmiar cukru.

Według norm GDA mieszczących się w 100 gramach produktu Sprite można znaleźć: wartość energetyczna 177 kcal oraz cukrów 10,1 g. Cała butelka zawiera aż 196% zapotrzebowania organizmu na cukry – jest to bardzo wysoki poziom, zdecydowanie za wysoki. Napój ten pod względem wartości dla zdrowia organizmu naszym zdaniem jest całkowicie jałowy.

Naszym zdaniem napój Sprite jest produktem nie godnym polecenia dla samego zdrowia, jest to jednak słodycz, mogąca trafiać w upodobania smakowe wielu osób. Jednakże nie jest to produkt zdrowy, bardzo łatwo przy nim przytyć z powodu nadmiaru cukrów oraz nie wnosi nić wartościowego samego w sobie dla zdrowia.

Także cena tego napoju jest stosunkowo wysoka, smak natomiast wynika z aromatu a nie soków o danych smakach owoców. Warto wybrać zwykłą wodę mineralną przykładowo gazowaną i do niej dodać naturalnego soku – będzie to znacznie tańsze i zdrowsze. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Jeden komentarz

  1. Zeter pisze:

    Kiedyś to było inne, obecnie jest to woda cukrowa o smaku spalonego akumulatora. Nie wiem jak tak mogła na przestrzeni lat całkowicie się zepsuć. Całkowicie nie warto tego kupować, szkoda gotówki i szkoda zdrowia. Nawet reklama nie pomaga, ludzi smaku niską jakością się nie oszuka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: