Narzędzia idealne na jesienne porządki

Jesienne narzędziaJesień jest czasem, w którym ogrodnicy mają mnóstwo pracy. To okres zbioru warzyw, przekopywania ziemi, cięcia żywopłotów oraz wielu innych obowiązków. A każde z tych zadań wymaga użycia odpowiednich sprzętów ogrodniczych.

Ich prawidłowy wybór to przede wszystkim duży komfort przy wykonywaniu pracy, ale również jej wyższa jakość. Czy już masz wszystkie sprzęty do robienia jesiennych porządków w ogrodzie? Sprawdź, co konkretnie polecamy do tego zadania!

Czym najlepiej jest grabić opadłe liście?

Odpowiednie narzędzia ogrodowe są bardzo potrzebne w przypadku grabienia opadłych liści. Wiele ich różnych i przydatnych rodzajów znajdziesz na https://otorolny.pl/narzedzia. W dodatku mają one bardzo atrakcyjne, niskie ceny. 

Grabienie liści to ważne zadanie. Jeżeli nie wykonasz go bardzo dokładnie, mogą one pozostawić warstwę, która nie przepuści wody ani promieni słonecznych. A to szybko sprawi, że trawiasty kobierzec podczas wiosny zacznie po prostu gnić. Aby tego uniknąć, koniecznie należy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia do grabienia liści. Są to przede wszystkim podane poniżej akcesoria ogrodowe.

Grabie

Jeszcze do niedawna wielu ogrodników marzyło o posiadaniu wielu rodzajów grabi. Obecnie staranne grabienie liści przy ich pomocy stało się znacznie prostsze. Wiele wysokiej jakości narzędzi do ogrodu często posiada ten sam trzonek. W dodatku takie akcesoria nie zajmują wiele miejsca podczas ich przechowywania.

Miotłograbie

Miotłograbie można znaleźć na rynku w dwóch wariantach: wachlarzowym i prostokątnym. Te sprzęty ogrodowe zazwyczaj wykonuje się z metalowej taśmy, tworzyw sztucznych oraz drutu. Niektóre z nich posiadają regulowany rozstaw prętów, co umożliwia grabienie nawet bardzo małych liści. Najlepsze są te miotłograbie, które wykonano z drutu, ponieważ to najbardziej wytrzymałe tworzywo.

Czym najlepiej jest oczyszczać, spulchniać i przekopywać ziemię?

Gleba jesienią bardzo potrzebuje odpowiedniego napowietrzenia, a to najprościej można osiągnąć poprzez przekopywanie jej. Jeżeli posiadasz nieduży teren, wystarczy ci sprzęt do ogrodu, z którego skorzystasz przy użyciu siły własnych rąk. W tym przypadku warto zaopatrzyć się przede wszystkim w poniższe narzędzia ogrodowe.

Szpadle

Szpadel to podstawowe narzędzie do zastosowania w ogrodzie. Dzięki niemu przekopiesz ziemię tuż przed posadzeniem roślin. Jeżeli szpadle będą ostre, twoja praca przebiegnie znacznie szybciej. Przynajmniej jeden z nich powinien posiadać rączkę, dzięki której prościej wbijesz ostrze w ziemię.

Widły

Najpopularniejsze widły posiadają szeroki rozstaw zębów. Służą one do przekopywania gleby czy przerzucania kompostu. Znacznie łatwiej widłami również wykopiesz warzywa. Dzięki szerokiemu rozstawowi zębów ziemia zostaje między nimi, a warzywo wydobywa się na powierzchnię.

Motyki

Motyki mają szerokie zastosowanie podczas jesiennych porządków. Spulchnisz nimi glebę, wytniesz chwasty czy wykopiesz dołki o różnej wielkości. Najpopularniejsze motyki mają kształt serca albo są trójzębne.

Pazurki

Pazurki są sprzętem do ogrodu, o którym wiele osób zapomina. Jednak warto je także mieć w swoim wyposażeniu. Dzięki pazurkom spulchnisz glebę, a także wyrwiesz chwasty. Zachęcamy cię do ich zakupu.

Łopatki

Łopatki zwykle wykorzystuje się w wielu różnych zadaniach. Można nimi wykopać chwasty, sadzić i przesadzać rośliny. Dobre łopatki to składają się w całości z jednego materiału. Warto o tym pamiętać zwłaszcza podczas ich zakupu.

Czym najlepiej jest przycinać żywopłoty i drzewka?

Żywopłoty także wymagają jesiennej pielęgnacji. Grab czy bukszpan powinny być cięte parę razy w roku, w tym w październiku. W trakcie jesiennej pielęgnacji powinieneś użyć kilku narzędzi ogrodowych. Są to przede wszystkim: sekatory, nożyce, nożyce elektryczne, nożyce spalinowe, sekatory akumulatorowe. Dopasuj je w zależności od swoich potrzeb. W pracach ogrodowych bardzo ważny jest twój komfort.

To, czy dobrze wykonasz jesienne prace ogrodowe, w dużej mierze zależy od twojej wiedzy w tym obszarze, a także od twoich umiejętności. Zaplanuj sobie krok po kroku, co chcesz wykonać, a następnie przystąp do realizacji. Powodzenia podczas pracy w ogrodzie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *