Naturalne mydło glicerynowe Gliceo-Med – Opinia

Mydło GlicerynoweMydło glicerynowe Gliceo – Med nadaje się do użytkowania dla osób z wrażliwą skórą i skłonną do alergii. Według producenta może być stosowane dla dzieci, a także można je używać do intymnej higieny (często polecane przez ginekologów).

Bardzo dużą zaletą glicerynowego mydła jest brak jakichkolwiek sztucznych substancji takich jak: barwniki, syntetyczne detergenty itp., dzięki czemu jest ono bezpieczne.

Użycie naturalnych surowców zapewnia łagodne działanie bez skutków ubocznych. Mydło glicerynowe marki Gliceo – Med nie zawiera żadnej zapachowej kompozycji w związku z tym jest bezwonny. Ma ono formę prawie bezbarwnej, transparentnej kostki. Produkt jest przebadany dermatologicznie.

Powinien być przechowywany w suchym miejscu w pokojowej temperaturze. Naturalne mydło glicerynowe zazwyczaj jest stosowane w celu zapobiegania różnych dolegliwości skórnych, takich jak podrażnienia, zapalenia i infekcje.

Po zmoczeniu mydło dość dobrze się pieni i ma dobre właściwości myjące, dzięki czemu skóra staje się gładka i oczyszczona. Glicerynowe mydło polecane jest dla każdej skóry, jednak zwłaszcza nadaje się do suchej, gdyż ma działanie delikatnie natłuszczające i nawilżające – choć nie każdy to stwierdził w naszym teście.

Niektórzy po umyciu odczuwali się coś w stylu „oporu” przy dotyku. Mydło dobrze jest osuszać po użyciu, aby się nie rozmaczało i rozpuszczało (ma właściwości higroskopijne), dzięki czemu będzie dłużej służyć.

Zaletą mydła Gliceo – Med jest jego wydajność, efektywność, łatwość w użyciu – jest poręczny, ma przyjazny skład i właściwości pielęgnacyjne. Cena jak na mydło o wadze 90 g nie jest zbyt niska, lecz niektórzy uważają, iż jest ona adekwatna do jakości produktu.

W naszej ocenie warto wypróbować to mydło jeśli szukamy naturalnego, łagodnie myjącego produktu, który nie daje jednak spektakularnych efektów.

Warto wspomnieć że Gliceo – Med ma w swojej ofercie także mydła glicerynowe z dodatkami – otrębami oraz siemieniem lnianym. Zapraszamy do przeczytania kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *