Nauka jak dobrze tańczyć

Nauka tańcaTaniec i to że ktoś dobrze się w nim porusza oznacza zawsze konkretne umiejętności. W przypadku użycia sformułowania że ktoś dobrze tańczy w tańcu kontaktowym, będzie to zawsze oznaczało że mężczyzna dobrze prowadzi partnerkę.

W przykładzie tańca niekontaktowego będzie chodziło o to że porusza się dobrze wraz z taktem muzyki.

Taniec jest taką samą dyscypliną jak wszystkie inne, tak samo wymaga on ćwiczeń i doświadczenia, aby być w nim coraz lepszym. W tańcu najważniejsze jest to, aby słyszeć muzykę i reagować ciałem na jej brzmienie – a wszystkie ruchy powinny być płynne.

Jak dobrze tańczyć – jest to dość ciężkie do opisania ale najprościej można określić to w kilku regułach. Osoba dobrze tańcząca z kobietą potrafi prowadzić, to znaczy sygnalizować swoje ruchy tak, aby partnerka nie miała wątpliwości co partner zamierza wykonać.

Dobry taniec to także płynność ruchów, w dobrym tańcu nie ma mowy o podeptaniu partnerki czy szarpania jej ciałem. Taniec powinien być nieodzownym elementem poruszania ciałem w takt muzyki i reagowaniu na zmiany brzmienia i tempa muzyki jaka leci w tle.

Aby dobrze tańczyć trzeba tak jak w każdej dyscyplinie ćwiczyć, w tym przypadku zarówno swoje ruchy jak i wyczulenie na muzykę. Tańce kontaktowe są w rzeczywistości trudniejsze gdyż osoba prowadząca musi przewidywać oraz myśleć jak postąpić kolejny krok.

Aby dobrze tańczyć trzeba mieć wiedzę na temat ruchów, odpowiednie ubranie oraz posiadać wyćwiczone wszystkie ruchy jakie mamy zamiar wykonać. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *