Navitel E500 magnetic nawigacja samochodowa – Opinia i Test

Nawigacja samochodowaNawigacja samochodowa Navitel E500 Magnetic, to nowoczesne urządzenie wykorzystujące technologię magnetyczną.

Uchwyt na jakim jest mocowane urządzenie posiada silny magnes, przez co bardzo łatwo zdejmować samą nawigację jak i ją zakładać bez konieczności dopasowywania wcięć czy korzystania z zatrzasków.

Nawigacja ta działa w trybie Offline – nie potrzebuje żadnego dostępu do internetu podczas jej pracy. Można za to poprzez internet aktualizować ją do najnowszych wersji map oraz punktów POI.

Ekran posiada 5 calowy kolorowy wyświetlacz o zmatowieniu, dzięki temu nawigacja nie odbija światła i jest znacznie lepiej widoczna nawet w słonecznym dniu. Ekran jest dotykowy, jaki łatwo reaguje na wskazania wykonane za pomocą palców. Wyświetlacz urządzenia LCD TFT posiada wymiary 800×480 pikseli.

Urządzenie posiada 8 GB wewnętrznej pamięci wbudowanej oraz procesor Cortex-A7 o taktowaniu w częstotliwości 800 MHz. Nawigacja dzięki tym parametrom działa bardzo płynnie i bez najmniejszych przycięć podczas jazdy i prowadzenia.

Uchwyt samochodowy do mocowania nawigacji posiada magnetyczne zaczepy oraz wbudowane w sobie gniazdko zasilające. Dzięki temu nie musimy podłączać kabli do samej nawigacji aby zasilać urządzenie a tym samym bardzo łatwo można ją montować i demontować. Zasilanie może być stale podłączone bezpośrednio do uchwytu.

Nawigacja po uruchomieniu automatycznie wyszukuje satelity. Czas na złapanie sygnału oraz wyznaczenie pozycji pojazdu trwa około 3 do 5 sekund. Nawigacja wyłączy się automatycznie po około 15 sekundach od odłączeniu od uchwytu (źródła stałego zasilania). Także nawigacji raczej nie możemy zabrać ze sobą na pieszą wędrówkę, aby nas prowadziła w nieznanym miecie na przechadzkach.

Navitel E500 Magnetic posiada wbudowane mapy 47 krajów. Kraje dostępne na mapach to:
Albania, Andora, Austria, Białoruś, Belgia, Bułgaria, Bośnia i Hercegowina, Cypr, Czechy, Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Gibraltar, Grecja, Węgry, Islandia, Wyspa Man, Włochy, Kazachstan, Łotwa , Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Macedonia, Malta, Mołdawia, Monako, Czarnogóra, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina, Wielka Brytania, Watykan.

W razie potrzeby posiadania dodatkowych map można je zakupić bezpośrednio w programie Navitel Navigator Update Center.

W urządzeniu tym znajduje się także slot kart pamięci microSD jaki przyjmie karty do 32 GB pojemności. Można na nim przechowywać dodatkowe mapy jak i inne własne pliki multimedialne.

Nawigacja samochodowa automatycznie obliczy czas trasy a także jej najkorzystniejszy przebieg do punktu docelowego. Będzie nas głosowo oraz wizualnie informowała o niezbędnych manewrach na drodze, zajęcia dobrego pasa ruchu a także skrętach czy istotnych znakach drogowych a także o przekroczeniu prędkości jazdy.

System na jakim pracuje urządzenie to Windows CE 6.0 o procesorze MStar MSB 2521. Ram to 128 MB typu DDR3. Akumulator litowo-polimerowy o mocy 1200 mAh. Łącze to USB 2.0. w urządzeniu jest wtyk typu Mini USB. Także znajdziemy tam wejście na wtyk Mini Jack 3,5 mm – można podłączyć do niego przykładowo słuchawki.

W Navitel E500 Magnetic znajdziemy także wbudowane głośniki – to dzięki nim możemy odsłuchiwać komunikaty głosowe urządzenia jak i słuchać muzyki, jaką byśmy wgrali do pamięci nawigacji.

W zestawie Navitel E500 znajdziemy:

  • Nawigację samochodową Navitel E500
  • Uchwyt samochodowy na przyssawkę z mocowaniem magnetycznym
  • Kabel USB z Mini USB do łączności z komputerem
  • Pokrowiec na nawigację z materiału
  • Rysik
  • Instrukcję obsługi urządzenia
  • Kartę gwarancyjną
  • Oryginalne opakowanie urządzenie

Waga nawigacji to zaledwie 177 gram. Jest ona objęte fabryczną gwarancją wynoszącą pełne 24 miesiące (2 lata).
Mapy urządzenia zawierają infrastrukturę drogową oraz pełną adresową. Także liczne punkty POI jakie przydadzą się każdemu kierowy – na skład jakich wchodzą przykładowo stacje paliw, restauracje, hotele, apteki, sklepy, parkingi itp.

Także w urządzeniu zawarte są informacje o bazie fotoradarów – zbliżając się do miejsca gdzie może być on postawiony – otrzymamy o tym informację. Również można włączyć w asystencie pasa ruchu oraz skrzyżowań widok 2 lub 3 D.

W przypadku gdy jedziemy z nadmierną prędkością otrzymamy Informacje o przekroczeniu prędkości dopuszczalnej na danym odcinku trasy.

Nawigacja samochodowa Navitel E500 Magnetic to bez wątpienia urządzenie z nowoczesnymi rozwiązaniami. Mocowanie magnetyczne jest bardzo wygodne w montażu oraz dokładne mapy 47 krajów zapewniają duże możliwości tego sprzętu. Także rozbudowane opcje ustawień sprawiają że jest to urządzenie warte uwagi dla każdego kierowcy. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: