Navitel R1000 Kamera samochodowa – Opinia i Test

Kamera Navitel R1000Wideorejestrator (Kamera samochodowa) Navitel R1000 jest to nowoczesne urządzenie wielozadaniowe.

Może być wykorzystana jako kamera samochodowa, do czego jest szczególnie przeznaczona oraz jako kamera przemysłowa lub monitoring domowy a nawet jako cyberniania.

To wszystko za sprawą możliwości oglądania obrazu także w telefonie czy tablecie z androidem po sparowaniu urządzenia przez sieć WiFi.

Wideorejestrator Navitel R1000 jest mocowana na bardzo silną samoprzylepną taśmę 3M. Uchwyt jest magnetyczny i pozwala na jej swobodny obrót o 360 stopni.

Obiektyw jest wykonany ze szkła składającego się z 6 warstw. Jakość nagrań jest w rozdzielczości Full HD 1920×1080 px z szybkością 30 klatek na sekundę – zapewnia to bardzo płynny obraz nagrań. Kąt widzenia soczewki to aż 165 stopni – jest to bardzo duży zakres, jaki pomoże nagrać wszystko co znajduję się przed maską auta jak i po jego bokach.

Jakość nagrań jest bardzo wysoka, bez problemu widać na nich wszystko co dzieje się z detalami. Także nocą jak i w słabym oświetleniu jakość materiałów filmowych jest nadal wysoka.

Format nagrywanych plików wideo to MP4 a wykonanych zdjęć JPG o maksymalnej rozdzielczości pikseli na zdjęcie 2048х1536 px. Rodzaj matrycy GC2023 oraz sensor GC2023 (1080P).

Obraz jest nagrywany w pętli – czyli najstarsze nagrania są (o ile nie zabezpieczone ręcznie lub przez G-Sensor) nadpisywane nowymi. G-Sensor automatycznie się uruchomi w przypadku zderzenia lub nagłego zmienienia kierunku poruszania się auta podczas agresywnego manewru.

Wyświetlacz urządzenia to 1,2 cale o proporcjach wyświetlania 16:9 czyli panoramiczne. Rozdzielczość ekranu wyświetlacza to 240×204 px. Można na nim odtwarzać wszystko to co się nagrało lub sfotografowało oraz nawigować w menu ustawień.

Ciekawym rozwiązaniem jest uchwyt magnetyczny samej kamery do podstawy. można ją zdejmować w bardzo prosty sposób oraz ustawić ją w dowolnym kierunku, bez najmniejszych problemów dookoła własnej osi. Jest to ciekawe i nowoczesne rozwiązanie.

Mocowanie podstawy jest wykonane na taśmę przylepną jaka jest jednorazowa – są 3 w komplecie. Mocowanie tego typu ma szersze możliwości zastosowania niż ssawka, jaka przywiera tylko do szyby – gdyby często zmienić miejsce przyklejenia szybko może się jednak ona skończyć.

W wideo rejestratorze Navitel R1000 znajduje się czuły mikrofon, jaki nagrywa to co dzieje się w aucie i na zewnątrz pojazdu. Można kamerę także traktować jako dyktafon czy kamerę pokładową auta. Także znajduje się na jej wyposażeniu głośnik na jakim słychać dźwięk z nagrań i sygnałów urządzenia.

Kamera samochodowa Navitel R1000 obsługuje karty pamięci microSD do pojemności do 64 GB. Pozwala to na zapisanie wiele godzin nagrań przebiegu trasy. Karty pamięci powinny być klasy 10 lub ultra – najszybszy zapis danych z racji na wysoką jakość nagrań a tym samym wagę plików.

W urządzeniu tym znajduje się także czuły moduł GPS – pozwala on zapisywać informacje o przebiegu trasy, chodzi tutaj o dane geograficzne pojazdu.

Bardzo nowatorskim a zarazem ciekawym rozwiązaniem jest możliwość sparowania kamery Navitel R1000 z własnym smartfonem lub tabletem z system Android, a to wszystko za pomocą Wi-Fi. Pozwala to połączyć kamerę z urządzeniem sterującym (telefon, tablet, komputer – z androidami) oraz udostępniać i przeglądać w czasie rzeczywistym nagrania. Ustawienia urządzenia można także zmieniać poprzez aplikację – może to służyć także jako monitoring.

Dzięki aplikacji także można przenosić pliki z kamery na urządzenie sterujące. Również można bez problemu zdalnie formatować kartę pamięci.

W urządzeniu tym także nie zabrakło trybu parkingowego – czyli automatyczne uruchomienie nagrywania obrazu w razie wykrycia ruchu przed soczewką kamery. Jest to bardzo dobra funkcja jaka zabezpiecza nas dowodami w przypadku stłuczek parkingowych gdzie większość sprawców ucieka z miejsca zdarzenia.

Chipset urządzenia to AP6181 na procesorze MSTAR MSC8328 jaki zapewni płynne działanie kamery.

Pojemność baterii urządzenia to 180 mAh – zapewni to stosunkowo krótkie działanie bez stałego dopływu prądu. Napięcie 3,7 V o zasilaniu USB DC 5V 1 – 1,5 A. Pobór prądu to 700 mA.

Interfejs urządzenia jest dostępny w kilku różnych językach: Polski, Angielski, Niemiecki, Koreański, Francuski, Włoski, Łotewski, Rumuński, Słoweński, Czeski, Rosyjski, Hiszpański, Japoński, uproszczony Chiński, tradycyjny Chiński.

W zestawie urządzenia Navitel R1000 znajdziemy

 • Wideorejestrator Navitel R1000
 • Uchwyt magnetyczny na szybę lub do innego miejsca na taśmę przylepną
 • Ładowarkę samochodową
 • Kabel USB
 • Ściereczkę z mikrofibry do czyszczenia soczewki
 • Instrukcję obsługi urządzenia
 • Kartę gwarancyjną
 • Licencję na roczną subskrypcję nawigacji na telefon czy tablet
 • 2 zapasowe zestawy taśmy przylepnej
 • Oryginalne opakowanie urządzenia

Wymiary to szerokość 48 mm na 82 mm wysokości wraz z 48 mm głębokości. Urządzenie posiada standardową gwarancję wynoszącą 24 miesiące (2 lata).

Urządzenie to jest bez wątpienia bardzo dobrym rozwiązaniem technicznym. Obrotowa soczewka o 360 stopni na zapięciu magnetycznym to świetne rozwiązanie. Także możliwość sprawowania kamery z telefonem lub tabletem to doskonała możliwość traktowania jej jako kamera sytuacyjna nie tylko do samochodu.

Jakość nagrań jest bardzo wysoka i czytelna a szeroki kąt widzenia zapewnia doskonałe rozwiązanie do stosowania jej w samochodzie.

Naszym zdaniem kamera samochodowa Navitel R1000 to bardzo dobre urządzenie, jest zdecydowanie godne polecenia z racji na szerokie możliwości zastosowania i wysoką jakość wykonania. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

6 komentarzy

 1. Kupiłem ją kilka tygodni temu, świetnie się sprawdza podczas dnia nawet jak jest pochmurnie. Natomiast nocą obraz jest taki sobie ale widać w razie czego kto zawinił. Ogólnie jestem zadowolony a to już moja 3 kamera.

 2. Wirski Grzegoż pisze:

  Najbardziej w tej kamerze podoba mi się sposób jej mocowania czyli magnetyczne podpięcie i już. Oraz też fajny kształt taki miko kamera kulowa, ogólnie przyjemna z wyglądu. Służyła mi dobrze tylko muszę ją zmienić z racji że chcę także mieć działająca z tyłu a nie tylko przodu. Dlatego ją wymienia na coś co ma w zestawie dwie sztuki aby mieć więcej zabezpieczenia auta przed stłuczką.

 3. Rajdowiec pisze:

  Magnetyczny uchwyt to na pewno duża zaleta, choć czy jest on na tyle silnym, aby podczas stłuczki kamera nie zleciała? Tego nikt nie wie do puki nie będzie takiego zdarzenia. Wydaje mi się że nagłe mocne szarpnięcie może ją zerwać z gniazda. Choć nie testowałem bo nie mam jeszcze tego urządzenia to są tylko moje takie obawy. W każdym razie ta R1000 Navitel faktycznie wygląda ładnie jak na kamery do samochodu.

 4. Kwasek pisze:

  Navitel mnie ogólnie zadowala jakość i cena ich produktów. Wiele innych producentów ma większą cenę a jakość obrazu wcale nie jest lepsza. Ogólnie jestem zwolnieniem ich takich kamerek. Sam mam dwie w dwóch autach.

 5. Jankowicz Piotr pisze:

  Jest całkiem sporo modeli kamer samochodowych też mocowanych magnetycznie. Faktycznie jest to wygoda, ale przy silnym uderzeniu auta myślę, że jednak ona odpadnie. Nie mniej to bardzo wygodne i samemu też bym preferował takie rozwiązania z powodu ich szybkości oraz łatwości demontażu. U siebie niestety mam wpychaną w zatrzask i jest trochę roboty z zakładaniem i zdejmowaniem. Ale w razie czego na pewno nie odpadnie.

 6. Bukowski Andrzej pisze:

  Ten Navitel R1000 jest całkiem spoko. Z wyglądu bardzo fajna kamera do auta. Akurat kupiłem ją co prawda z drugiej ręki ale jestem z niej bardzo zadowolony. Super wygląd i łatwy montaż. No i najważniejsze dobrze nagrywa to co się dzieje przed autem. Dla mnie naprawdę rewelacyjne urządzenie do samochodu. Praktycznie teraz bez czegoś takiego to strach jeździć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *