Nawigacja samochodowa Mio Spirit 7500 LM – Opinia i Test

Mio Spiryt 7500 LMNawigacja samochodowa firmy Mio o modelu Spirit 7500 LM, to produkt jaki może przydać się wielu kierowcom aby bezproblemowo dojechać do celu podróży.

Nawigacja ma bezpłatną dożywotnią aktualizację map całej europy, dzięki czemu mapy zawsze będą aktualne i w najnowszej wersji, jeśli je zaktualizujemy programem dołączonym do paczki urządzenia.

Przekątna ekranu urządzenia to 5 cali – to zapewnia dość dobre widzenie mapy i otoczenia podczas jazdy samochodem. Nawigacja Mio posiada w sobie technologię planowania tras – typu najszybsza droga, najkrótsza czy inne profile ustawień. Przydatną funkcją także jest asystent parkowania jaki znacznie ułatwi odnajdywanie parkingów w okolicy (1 km od celu) – także istnieje funkcja odnajdywania własnego samochodu na mapie, poprzez zaznaczenie jego lokalizacji jako punkt (tryb pieszy).

Wbudowana funkcja LearnMe Pro monitoruje styl zachowania na drodze kierowcy i po analizie może zaproponować trasę dostosowaną do preferencji użytkownika. Spirit 7500 LM posiada także tryb pieszych wędrówek, może to ułatwić poruszanie się po mieście i nie zgubienie drogi do wspomnianego samochodu.

Wartościową dla kierowcy samochodu jest także funkcja asystenta pasa ruchu oraz skrzyżowań. Podczas jazdy w odpowiednim czasie zostanie pokazana informacja jaki pas ruchu należy zająć. Funkcja planowania podróży oraz porządkowania punktów przejazdowych (pośrednich) może być użyta zarówno na ekranie komputera jak i w urządzeniu.

Kilkadziesiąt rodzajów punktów POI także bardziej uszczegóławia mapę, można dodawać także własne elementy na mapie. Istnieje także symulacja trasy, aby zobaczyć jak będzie wyglądała podróż przed wyruszeniem w trasę. Nawigacja samochodowa Mio Spirit 7500 LM także wypowie nazwy ulic aby móc maksymalnie skupić się na kierowaniu a nie szukaniu odpowiedniego adresu.

Nawigacja określa trasę także poprzez IQ Routes czyli danych pobieranych od różnych kierowców co ma ułatwić optymalny wybór trasy przejazdu.

Samo urządzenie działa na systemie Windows CE 6.0 o mocy procesora 800 MHz. Wyświetlacz pojemnościowy jest oczywiście kolorowy i dotykowy z ekranem oporowym, co umożliwia używania dowolnego narzędzia a nie tylko rysika dotłaczanego w zestawie. Rozdzielczość to 480×272 pix oraz ekran 12,7 cm (5 cali).

Szerokość urządzenia 134,5 na 86 mm wysokości na 12,7 mm grubości. Waga zaledwie 158 gram. Urządzenie ma bezterminową aktualizację map oraz tekst do wprowadzania TTS. Można w nim wybrać tryb map 2 i 3D.

Wbudowane trasy są całej europy. Także istnieje funkcja o ostrzeganiu przed przekroczeniem prędkości i informacja o fotoradarach.

Złącza urządzenia to port mikro USB oraz wejście na kartę pamięci oraz mini jack. W zestawie znajduje się urządzenie Mio Spirit 7500 LM, uchwyt do montażu na szybie samochodu oraz ładowarka samochodowa a także instrukcja obsługi, gwarancje i oryginale pudełko oraz płyta CD – niestety nowoczesne komputery już nie mają tego rodzaju napędów i dobrze gdyby był to mały pendrive. Produkt ma gwarancję 24 miesiące.

O samym urządzeniu po dokładnym przetestowaniu można powiedzieć, że mapy drogowe są dokładne a planowanie podróży czy obsługa nawigacji jest bardzo łatwa. Jednakże punkty POI na mapie są dość lakoniczne (jest ich stosunkowo mało w porównaniu do Maps.me czy OSMand czyli map turystycznych) i wiele z nich może być niedokładnie przypisane do odpowiedniego miejsca, brak wśród nich także orientacji na wcześniej wspomniane atrakcje turystyczne.

Jednakże jest to głównie nawigacja dla samochodów, aby dojechać do celu możliwe najlepszą trasą a nie mapowanie tematyczne typu turystycznego. W porównaniu z mapami wielozadaniowymi wyglądają względem POI dość skromnie, ale w stu procentach spełniają założenia nawigacji w trasie lepiej od map wielozadaniowych.

Nawigacja może być połączona z komputerem przez jaki aktualizuje się mapy – niestety do zestawu nie ma kabla mikro USB jaki trzeba dokupić osobno lub wykorzystać jakiś przykładowo od łącza aparatu z komputerem (są to te same wtyk co ma większość aparatów cyfrowych).

W nawigacji można ustawić lokalizację ręcznie oraz wybrać kilka typów wyświetlania map. Także istnieje tryb nocy i dzienny oraz możliwość wyszukiwania adresów czy obiektów na kilka różnych sposobów. Ogólnie korzystanie z nawigacji samochodowej Mio o modelu Spirit 7500 LM jest bezproblemowe.

Urządzenie łapie sygnał po kilku sekundach od włączenia. Jednakże może mieć problemy w tunelach oraz domach. Dokładność pokazywania trasy jest bardzo duża, nawigacja doskonale pokazuje miejsce w jakim się znajdujemy. Prowadzenie lokalizacji na mapie jest bardzo płynne i precyzyjne.

Podsumowując opinię po przeprowadzonych testach urządzenia, nawigacja samochodowa Mio Spirit 7500 LM to dobry produkt jakie jest zdecydowanie godny polecenia dla osób chcących bez problemu dojechać do celu podróży.

Sprawdza się ona bardzo dobrze na drodze i spełnia ona doskonale wszystkie swoje zadania nawigacji samochodowej, pod względem samej trasy jest bardzo dokładna i co ważne działa bardzo szybko. Jest to produkt zdecydowanie godny uwagi dla kierowców samochodów osobowych. Zapraszamy do kolejnych tematów oraz testów i opinii w serwisie.

Jeden komentarz

  1. Waldemar pisze:

    Mam ją od około 2 lat u siebie w aucie i nadal działa bez problemu. Niedawno były aktualizacje jej map i widać wiele dodanych zostało węzłów. Dobrze że ma dożywotnią i bezpłatną aktualizację bo jak widać wiele dróg się zmienia w organizacji ruchu na trasach. Po za tym działa bez problemu, nadal szybko. Choć jak jest za gorąco to przez szybę może nieźle się nagrzać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *