Nawigacja samochodowa Navitel E505 Magnetic – Opinia i Test

Nawigacja Navitel E505Nawigacja samochodowa Navitel E505 Magnetic – to urządzenie mające swoją premierę w 2019 roku. Nawigacja ta posiada kompletne mapy aż 47 krajów i wszystkie działają w trybie offline.

Zasilenie urządzenia odbywa się przez uchwyt samochodowy – nie ma konieczności podłączania dodatkowych kabli. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zarówno pod względem wizualnym jak i praktycznym, szybko można wyjąc nawigację jak i ją zamontować bez konieczności podłączania kabli.

Navitel E505 Magnetic pracuje na systemie operacyjnym Linux – dzięki temu jest bardzo duża stabilność działania urządzenia oraz szybkość pracy, bez najmniejszych przycięć. Linux odznacza się praktycznie niezawodnością programową oraz lekkością działania systemu co przekłada się na jego szybkość przeliczania.

Urządzenie włącza się automatycznie po podłączeniu do źródła zasilania (uchwytu samochodowego) o ile w fajce pojazdu jest stały dopływ energii. W innym wypadku włącza się natychmiast po uruchomieniu silnika samochodu. Automatycznie otwiera się oprogramowanie nawigacyjne.

Nawigacja także posiada automatycznie wyłączanie – następuje one samoczynnie po odłączeniu od uchwytu w ciągu 15 sekund lub wygaszeniu silnika (o ile zniknie także napięcie w fajce pojazdu).

Transmiter FM to kolejna funkcja – jaka jest bardzo przydatna dla wielu osób. Dzięki niej między innymi można słuchać swoich ulubionych utworów nagranych na wolnej przestrzeni dyskowej nawigacji bezpośrednio w głośnikach samochodu lub słyszeć z tych głośników komunikaty prowadzenia nawigacji.

Urządzenie pracuje na procesorze MStar MSB 2531A Cortax A7 o częstotliwości pracy 800 MHz. Posiada 8 GB pamięci wewnętrznej na mapy oraz własne pliki multimedialne. Dodatkowo Navitel E505 Magnetic obsługuje karty pamięci do 32 GB micro SD, o tyle można dodatkowo rozbudować pamięć. Ram to 128 Mb DDR3.

Ekran urządzenia posiada 5 calowy wyświetlacz 480×272 pix w technologi TFT. Jest to optymalna wielkość do samochodów osobowych, na jakiej doskonale widać przebieg wyznaczonej trasy. Bateria akumulatorowa posiada 800 mAh.

Ilość kanałów GPS 66 pozycjonujące oraz 22 śledzące ruch. Oszacowanie 0,1 m/s. Złapanie sygnału trwa około 3-5sekund. Nawigacja nie gubi pozycji podczas azdy.

Nawigacja posiada kompletne mapy aż 47 krajów – wszystkie kraje europy oraz dodatkowe mapy Białorusi, Kazachstanu, Rosji i Ukrainy.

Mapy ładują się bardzo szybko, tak samo trwa błyskawicznie przeliczanie trasy i funkcja prowadzenia pojazdu. Mapy obliczają dzięki asystentowi czas dojazdu do celu, następne manewry na drodze, odległość i wszystkie inne niezbędne dane.

Także otrzymamy powiadomienie w Navitel E505 Magnetic głosowe o zakrętach i całym koniecznym przebiegu trasy a także manewrach jakie mamy wykonać na drodze. Również poznamy stan baterii oraz łączność z satelitami określającymi pozycję nawigacji.

Do wyboru mamy zawsze proponowane 3 alternatywne trasy – przykładowo najszybsza, najkrótsza czy najłatwiejsza.

W produkcie nie zabrakło kompletnej informacji o fotoradarach oraz miejscach odcinkowych pomiarów prędkości jazdy. Baza ta jest aktualizowana wraz z mapami urządzenia.

Do wyboru w nawigacji samochodowej mamy widok tras 2D oraz 3D – można dostosować go do swoich upodobań wizualnych.

Trzeba wspomnieć także o dożywotnich i bezpłatnych aktualizacjach oprogramowania, map i baz fotoradarów – nabywając to urządzenie, można się cieszyć z jego darmowymi aktualizacjami do końca korzystania z tego urządzenie.

Punkty POI to także jeden z elementów, jakie są dostępne na sieci map. Znajdują się dokładnie oznaczone stacje bezszynowe, restauracje, szpitale, apteki, sklepy, bankomaty i wszelkie inne elementy użyteczności publicznej – jakie są przydatne dla kierowców samochodów.

Menu oprogramowania jest wielojęzyczne – można wybrać dowolny język w jakim będzie się wygodnie obsługiwało urządzenie Navitel Navigator.

Gwarancja to standardowe 24 miesiące – pełne dwa lata.

Zestaw Navitel E505 Magnetic składa się:

 • Nawigacji samochodowej Navitel E505 Magnetic wraz z rysikiem
 • Uchwytu samochodowego na ssawkę (najlepszy typ mocowania)
 • Ładowarki samochodowej do fajki pojazdu
 • Kabla Mini USB z USB
 • Podręcznik użytkownika
 • Kwarta gwarancyjna
 • Oryginale opakowanie urządzenia

Podsumowując produkt, trzeba powiedzieć że jest naprawdę dobry. Dożywotnie bezpłatne i kompetentne mapy oraz pozostałe elementy takie jak fotoradary. całkowita płynność działania a także intuicyjna obsługa. Te wszystkie cechy sprawiają, że możemy zdecydowanie polecić te urządzenie – sprawdza się one idealnie podczas jazdy. Zapraszamy do kolejnych tematów i opinii w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

2 komentarze

 1. adam pisze:

  Już podczas pierwszej aktualizacji padł i brak komunikacji z aplikacją …
  Według mnie to zwykłe śmiecie, aby kasa wpłynęła na konto.

  1. ToTemat pisze:

   Jeśli jeszcze jest dwa lata od zakupu to warto reklamować lub dać rękojmię. Jeśli po tym terminie to szukać przyczyny w sofcie lub jego wgrywaniu. Czasami sposób wgrywania dowolnego oprogramowania do dowolnego urządzenia gdy źle pójdzie zablokuje urządzenie. Tak się dzieje często w smartfonach podczas aktualizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: