Nawigacja samochodowa Navitel E700 – Opinia i Test

Nawigacja Navitel E700Nawigacja samochodowa firmy Navitel model E700 to urządzenie jakie ma wyświetlacz o przekątnej ekranu aż 7 cali. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, jakie chcą mieć dokładnie widoczną trasę – szczególnie polecane dla kierowców większych pojazdów.

Ekran po za znacznie zwiększoną czytelnością jest także odporny na zarysowania oraz posiada bezpieczną na wstrząsy obudowę.

Panel dotykowy w nawigacji ma rozdzielczość 800 na 480 pikseli w panoramicznych proporcjach 16:9. Wbudowana pamięć 8 GB zapewnia swobodę przechowywania map oraz dogrania innych przydatnych plików. Bateria urządzenia trzyma bez ładowarki około 3 godziny. Mapy dostępne w urządzeniu mają pokrycie w całej Europie (45 krajów) oraz Rosji – wszystkie mapy mają bezpłatną dożywotnią aktualizację.

Nawigacja sama dostosowuje tryby pracy na dzienny lub nocny, jaki ułatwia korzystanie z urządzenia w zależności od oświetlenia w ciągu doby. Wbudowany jest asystent pasa ruchu – jaki pomoże wybrać odpowiednią jezdnię na trasie oraz widok budynków 2i3 D. Można także dodawać własne miejsca na mapie, aby łatwiej do nich nawigować w przyszłości.

Na wyświetlaczu pojawia się także pasek trasy, jaki pomaga w podejmowaniu decyzji podczas jazdy. Informuje on o przyszłych skrętach, wybieranych pasach ruchu a także szybkości jazdy czy odległości do celu, zarówno czasowej jak i dystansowej. Urządzenie posiada wcześniej wspomnianą dożywotnią aktualizację map – jakie są uaktualniane co około kwartał. Na mapie Polski znajdują się także baza fotoradarów i odcinków pomiaru prędkości elektronicznej.

Nawigacja oczywiście także może prowadzić głosem, pomaga to w tym, gdy nie mamy możliwości patrzenia na urządzenie – wtedy powie nam dokładnie jeden z dwóch głosów do wyboru co mamy zrobić i gdzie skręcić.

Komunikaty głosowe jak i ustawienia mapy mogą być podawane w 30 językach. W skład zestawu nawigacji samochodowej Navitel E700 znajduje się urządzenie Navitel E700, uchwyt montażowy do samochodu oraz rysik, kabel USB, ładowarka samochodowa, karta gwarancyjna, instrukcje oraz pudełko i materiałowy miękki woreczkowy pokrowiec na nawigację.

Urządzenie bardzo szybko łapie sygnał (około 5 sekund od włączenia). Wyznaczanie trasy jest dynamicznie i trwa tylko chwilę. Menu i obsługa jest bardzo prosta i intuicyjna. Warto wspomnieć o transmiterze FM jaki wraz z Playerem pomoże włączyć muzykę w głośnikach auta.

Procesor to ARM CORTEX A7 o taktowaniu 800 MHz oraz pamięć RAM 256 MB. Wbudowana pamięć to wspomniane 8 GB ale można ją rozszerzyć poprzez karty pamięci typ micro – SDHC i micoSD. W urządzeniu znajduje się port USB a waga całości mieści się w granicy 340 g. System operacyjny na jakim pracuje urządzenie to Microsoft Windows CE 6.0 – sterowanie odbywa się poprzez dotyk na wyświetlaczu nawigacji. W planowaniu trasy można wybrać ręcznie istotne punkty przelotowe.

Ważną cechą jest wybranie profili tras – można wybrać do prowadzenia samochodu ciężarowego lub osobowego. To bardzo ważna funkcja jaka pozwala te nawigację wykorzystywać także w samochodach powyżej 3,5 tony, które muszą często planować inne typy trasy niż lżejsze osobówki.

Wygląd całego urządzenia jest zdecydowanie estetyczny i nowoczesny. Planowanie tras jest rozbudowane i bardzo proste do wykonania. Także wyszukiwania miejsca docelowego nie sprawia trudności korzystając z kilku możliwości (wyszukiwarka, kliknięcie w punkt docelowy czy ustalenia miejsc pośrednich). Nawigacja samochodowa Navitel E700 posiada 24 miesiące gwarancji i trzeba wspomnieć, że podczas testów sprawuje się bardzo dobrze.

System POI w nawigacji jest średnio rozbudowany, pokazuje miejsca istotne dla kierowcy typu stacja benzynowa czy większe sklepy oraz banki czy apteki lub miejsca z posiłkiem. Natomiast nie ma w niej oznaczeń turystycznych – jednakże jest to przede wszystkim mapa dla kierowców a nie osób jakie chcą zwiedzać na trasie atrakcje turystyczne, korzystając z informacji o tych obiektach na nawigacji.


Nawigacja faktycznie działa bardzo płynnie i dokładnie prowadzi do celu oraz informuje o miejscach istotnych dla kierowców i to jest jej ogromna zaleta.

Po przetestowaniu nawigacji Navitel E700 możemy wystawić opinię, że jest to bardzo dobre urządzenie i warte polecenia dla kierowców. Szczególnie warte uwagi dla tych jacy prowadzą większe pojazdy przekraczające 3,5 tony. Cenowo także wychodzi bardzo dobrze. Ogólnie produkt jest zdecydowanie warty uwagi i godny polecenia. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *