Nawigacja samochodowa Navitel MS700 – Opinia

Nawigacja samochodowaNawigacja samochodowa Navitel MS700 to urządzenie, jakie może się przydać każdemu kierowcy w dotarciu do celu podróży. Nawigacja ta obsługuje mapowaniem aż 45 krajów europy oraz posiada także pełne mapy Rosji.

Warto już na wstępie wspomnieć, że wszystkie mapy mają dożywotnią bezpłatną aktualizację – aktualizowane mogą być wykonywane nawet 4 razy w ciągu każdego roku. Zapewni to posiadanie zawsze aktualnych map tras jakimi można się poruszać a tym samym ułatwi trafienie do celu.

Od strony technicznej urządzenie nawigacyjne posiada szybki procesor ARM o taktowaniu 800 MHz CORTEX A7 oraz wbudowaną pamięć Ram w postaci 256 Megabajtów. Pozwala to na szybką i stabilną pracę całego urządzenia oraz płynne nawigowanie na trasie. Urządzenie płynnie reaguje podczas jazdy a sama nawigacja działa w sposób bardzo stabilny.

W nawigacji samochodowej Navitel MS700 jest wbudowany transmiter FM oraz audio Player, jaki pozwoli słuchać muzyki w wysokiej jakości prosto z głośników auta. Obudowa całego urządzenia została tak zaprojektowana, że jest odporna na zarysowania i przetarcia jakie mogą się przytrafić podczas standardowego korzystania.

Wyświetlacz nawigacji samochodowej Navitel MS700 posiada aż 7 cali o formacie wyświetlania 16:9 a także rozdzielczości 800×480 pikseli – to zapewni bardzo dobrą widoczność trasy i korzystanie z samej nawigacji staje się łatwe – nawet w dużych pojazdach ciężarowych.

Pamięć wbudowana FlashROM dysponuje 8 gigabajtami pojemności, można ją jeszcze oczywiście rozszerzyć o kolejną pojemność po zastosowaniu dodatkowej karty pamięci microSD/SDHC. Urządzenie ma oczywiście standardową gwarancję wynoszącą dwa lata (pełne 24 miesiące).

W urządzeniu działa funkcja automatycznego trybu dziennego oraz nocnego – co pozwoli na lepszą jakość obrazu w zmiennych czasowo warunkach oświetleniowych. Także na uwagę zasługuje fakt możliwości dostosowania (personalizacji) interfejsu użytkownika nawigacji samochodowej. Ta możliwość dostosuje system pracy urządzenia do upodobań oraz potrzeb jej użytkownika.

Trzeba także wspomnieć o funkcji „Ciężarówki” czyli trybowi jaki pracuje na mapie Polski ze specjalną dedykacją dla osób jakie prowadzą większe i cięższe auta. Dzięki tej funkcji zawsze trasa będzie wyznaczana w taki sposób, aby auto nie natrafiło na przeszkodę nie do pokonania – typu zakaz wjazdów o określonej masie czy wysokości ładunku.

Tutaj trzeba wspomnieć o obsługiwaniu przez urządzenie ponad 30 języków, zarówno w tłumaczeniu menu jak i komunikatach głosowych – jest to istotna cecha jeśli posiada się kierowców różnych narodowości.

Podczas jazdy na ekranie będzie wyświetlany pasek trasy, posiada on wszystkie istotne informacje o ruchu drogowym oraz samej podróży. Istotną cechą jest także możliwość dodania własnych miejsc na mapie „moje miejsca” aby szybciej do nich nawigować.

Nawigacja Navitel MS700 także potorfi ostrzegać o zbliżaniu się do fotoradarów. Gdy zbliżymy się do takiego miejsca, urządzenie nas o tym poinformuje, aby zachować ostrożność i jechać zgodnie z wytycznymi, dzięki temu zaoszczędzimy na niechcianych mandatach.

W nawigacji także jest rozbudowany asystent pasa ruchu – pozwoli on uzyskać pełną informację na jakim pasie się poruszać i jaki zająć, przykładowo na skrzyżowaniach czy drogach rozjazdowych. Także na uwagę zasługuje bogata lokalizacja punktów POI, wybrane są te najbardziej istotne dla kierowcy samochodu: czyli przykładowo apteki, stacje benzynowe czy miejsca gdzie można coś zjeść oraz sklepy itp.

Mapa podczas nawigacji automatycznie się obraca dostosowując obraz pionowo lub poziomo – to powinno ułatwić korzystanie z urządzenia.

W zestawie znajduje się: nawigacja Navitel MS700 oraz etui do jej przechowywania. Także zasilacz do samochodu, kabel do łącza nawigacji z komputerem lub ładowarką jaką wykorzystuje się do telefonów, uchwyt na szybę auta, karty gwarancyjne oraz instrukcje obsługi. Całość jest w pudełku zestawowym.

Urządzenie łapie sygnał po około 3-5 sekundach od uruchomienia. Precyzyjnie pokazuje miejsce samochodu i planuje trasę bez najmniejszych problemów. Szybkie szacowanie trasy a także płynna jej wizualizacja zapewnia duży komfort podczas korzystania. Całość działania nawigacji samochodowej można określić na bardzo dobrą i bezproblemową, łatwa obsługa menu oraz szybkość działania a także dokładność to także zalety warte uwagi.

Podsumowując urządzenie jest zdecydowanie godne polecenia zarówno dla kierowców samochodów osobowych jak i pojazdów ciężarowych. Zdecydowanie warto mu się przyjrzeć przy wyborze nawigacji samochodowej do własnego pojazdu. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *