Nektar Kingsway z czarnych porzeczek i jabłek – Opinia

Kingsway nektar nettoNapój typu nektar owocowy Kingsway o smaku czarnych porzeczek i jabłek można nabyć w marketach Netto. Jest to produkt dość dobrej jakości, mający krótką listę składników – co zdecydowanie jest pozytywną cechą.

Napój ten ma intensywną ciemna barwę oraz także silny zapach czarnych porzeczek.

W smaku można określić go jako dobry – mimo że producent dodał do niego dodatkowy cukier, przez co dla niektórych osób może być on za słodki.

Skład Kingsway: woda, sok z czarnych porzeczek 20%, sok jabłkowy 10% oraz cukier. Jak widać w składzie są tylko 3 pozycje – jest to bardzo dobre rozwiązanie, aczkolwiek było by jeszcze lepsze gdyby nie było dodatku cukru a więcej zawartości soku. Sok jest z koncentratów soków owocowych w proporcji 30% soku względem 70% wody – więc jest to dość przeciętny roztwór soku.

Wartość energetyczna w 100 ml: 53 kcal, białko mniej niż 1 g, węglowodany 12,6 g oraz tłuszcz mniej niż 1 g.

Napój jest pakowany w plastikową butelkę mieszczącą 0,5 litra zawartości. Cieszy fakt że jest bez środków konserwujących i barwników. Napój jest dość dobrym produktem do którego nie można się przyczepić pod względem problematyki zdrowotnej, także smak i skład jest bardzo przyzwoity. Cena także nie jest bardzo wygórowana względem jakości produktu.

Zdecydowanie jest to lepsza opcja niż kolorowe i smakowe napoje gazowane. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę, że nie jest to sok a zaledwie tylko 30% jego zawartości rozpuszczonej w wodzie – mimo wszystko produkt można określić jako dobry i warty wypróbowania i ocenienia go samemu. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *