Nektar pomarańczowy Riviva z Biedronki – Opinia

Nektar z biedronkiNektar o smaku pomarańczowym i nazwie Riviva to produkt z sieci marketów Biedronka. Można go nabyć w przykładowej ilości 1,5 l w plastikowej i przezroczystej butelce.

W smaku wyraźnie czuć posmak pomarańczy, ale niestety także bardzo mocne uczucie słodyczy, wywoływanej przez dodatkowe dodanie cukru do składu produktu. Skład produktu także budzi pewne kontrowersje pod względem zdrowia.

Skład Nektaru Riviva pomarańczowego z Biedronki: woda, zagęszczony sok pomarańczowy, syrop glukozowo – fruktozowy (czyli składnik kontrowersyjny wpływający na szybkie tycie a w szczególności w okolicach brzusznych) lub/i cukier, regulator kwasowości w postaci kwasu cytrynowego i naturalny aromat pomarańczowy. W składzie jak widać może być dodatek syropuglukozowo – fruktozowego lub i cukru. Co nie jest w żadnym z tych składników ciekawą formą. Po za tym skład nie budzi już więcej kontrowersji.

Wartość odżywcza Nektaru Riviva w 250 ml i GDA w nawiasie: wartość energetyczna 111 kcal (6%), białko 1 g, węglowodany 26,3 g w czym cukry to aż 26 g (29%), tłuszcz 0,13 g w czym kwasy tłuszczowe nasycone to 0,3 (razem mniej niż 1%) , błonnik 0,13 g i sód 0,02 g (1%). Jak widać normy cukrów są bardzo wysokie co naszym zdaniem pogarsza jakość tego napoju.

Butelka mieści w sobie 6 sugerowanych porcji napoju. Naszym zdaniem smakowo wypada on całkiem dobrze, jednakże wysokość zawartości cukru jest w nim zbyt wysoka. Przez co polecamy wybieranie innego produktu, zdecydowanie lepszy by był prawdziwy sok a nie nektar – bez tak dużej ilości lub żadnej rafinowanego cukru.

Naszym zdaniem nektar Riviva nie jest produktem godnym polecenia i sam wypada bardzo słabo na tle soków, które można nabyć za podobną lub niewiele większą cenę. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.