Nektar Pycholandia owocowy z Biedronki – Opinia

Napój z biedronkiPycholandia to napój klasyfikujący się do Nektarów owocowych, jaki można nabyć w markecie Biedronka, jest on dla niej produkowany. Nektar składa się z soku marchwi, jabłka i banana.

Szklana butelka mieści w sobie 330 ml zawartości. Smakowo jest to produkt dość dobry ale niestety czuć w nim dość dużo słodyczy. Barwa oraz zapach napoju jest bez zastrzeżeń.

Warto udać się do składników Pycholandi: Na pierwszym miejscu Woda – co jest normalne w nektarach (a nie sokach), przecier marchwiowy 20%, przecier jabłkowy 20% oraz bananowy 15% – czyli łączna zawartość przecierów to 55%. Następnie w składzie jest cukier i regulator kwasowości w postaci kwasku cytrynowego. Na końcu substancja wzbogacająca, czyli witamina C i naturalny aromat ale ponownie nie napisane dokładnie jaki.

Jak widać składniki picia Pycholandia z Biedronki są całkiem niezłe. Gdyby jeszcze wyeliminować nadmiar cukru to by był bardzo dobry produkt. Niestety cukrów jest w nim za wiele, co będzie wykazane w zwartości odżywczej i GDA. Po za samym cukrem nie ma innych składników problemowych i wszystkie są jak najbardziej w pozytywnym znaczeniu.

Wartość odżywcza produktu w 330 ml oraz GDA w nawiasie: wartość energetyczna 149 kcal (7%), białko 1,7 g, węglowodany 33,3 g w czym cukry to całość, bo aż 33,3 g (37%), tłuszcz 0,1 g, błonnik 4,3 g, sód 0,1 g (4%). Oraz witamina A 172% i witamina C 103% dziennego zapotrzebowania. Cukrów jest naszym zdaniem trochę za dużo, aby był to idealny napój. Gdyby było go trochę mniej, to by było bardzo miłe dla konsumentów.

Ogólnie Pycholandię można określić jako produkt warty uwagi i wypróbowania samemu. Jedyną jego wadą jest nadmiar cukru co może być sygnałem dla producenta, aby trochę go ograniczył w napoju. Po za tym to całkiem sympatyczny produkt ogólnie warty polecenia do spróbowania. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.