Next Mobile – Opinia o sieci telefonicznej i internetowej

Telefon w opłatach mixNext Mobile to dość nowa sieć mobilna w Polsce. Oferuje swoim klientom zarówno usługi telefoniczne abonamentowe jak i internet mobilny. W przypadku internetu mobilnego jest to bez wątpienia obecnie najtańsza i najlepsza sieć w kraju  – cena pakietu dzień + noc to 32 zł miesięcznie w technologii LTE. Jest to 100 GB pakietu dziennego oraz 200 nocnego.

Internet w tej sieci działa bez najmniejszych zarzutów, transfer jest liczony w sposób prawidłowy co nie zawsze ma miejsce w innych sieciach (na przykład otvarta). Co do Internetu czy sieci telefonicznej w Next Mobile bazuje ona tak samo jak praktycznie wszystkie inne mniejsze firmy na masztach plusa.

Usługi telefoniczne w abonamencie za 22 zł to bez ograniczeń rozmowy telefoniczne na numery komórkowe oraz stacjonarne krajowe, bez ograniczenia mms oraz sms. Transfer Internetu to niestety zaledwie 3,5 GB. Pod względem ceny zdecydowanie taniej wychodzą usługi przykładowo Lajt Mobile, bo jest w nich więcej internatu (30GB) oraz dodatkowo niższa cena bo aż 2 złote taniej (19,99) z czego w ofercie za 18 zł jest wszystko to co w Next Mobile z dodatkiem większym o kolejne 500 MB transferu – a więc 4 zł taniej i z większym pakietem Internetu.

Next Mobile pod względem obsługi klienta jest dość dobre. Na początku mogą być problemy z kontaktem mailowym. Niestety jak w przypadku większości sieci obsługa klienta telefoniczna jest płatna – gdyż jest to numer infolinii. Obsługa klienta jest średnio profesjonalna – pojedynczo zdarzyła mi się sytuacja, gdzie zachowanie osoby z infolinii było celowo wprowadzające w błąd klienta z liczeniem na jego nieświadomość działania sieci.

Faktury otrzymuje się od sieci drogą elektroniczną co jest wygodne. Czas na opłacenie to kilkanaście dni. Jak na razie nie było z tym nigdy problemów. Nie wystąpiły problemy z naliczaniem opłat.

Moim zdaniem Next Mobile to sieć godna uwagi, ich największą wadą jest zbyt mała ilość pakietu internetowego w abonamencie telefonicznym, wszyscy inni w niższej cenie dają więcej Internetu. Ale po za tym łącze jak i jakość połączeń jest zadowalająca.

7 komentarzy

 1. Pax22 pisze:

  Ja mam telefon w next mobile, wcześniej miałem w play. Zdecydowanie bardziej mi się opłaca niż w tej wielkiej sieci w jakiej wszystko miałem drożej. fakt faktem, że internetu jest za mało. Do przeglądania samych stron jest dobrze ale jak by posłuchać muzyki, pogadać przez komunikator z kamerą czy obejrzeć jakiś film to skończy się w kilka dni. Dla mnie to jedyna wada tej sieci.

 2. Kamil Szczurkowski pisze:

  Witajcie, a czy macie wrażenie że tak jeszcze w marcu była lepsza jakość rozmów niż obecnie. W sensie głoś przez telefon był bardziej czysty i głośniejszy niż później. Albo do marca albo dla nowych klientów super na początek a potem trochę spada jakość. Może się mylę bo ciężko mi to porównać wiarygodnie ale pamiętam na początku telefon i jakość rozmów – super a potem może już z przyzwyczajenia a może gorsza taka normalna przeciętna.

 3. Anetek pisze:

  U mnie rozmowy są takie same jak dla mnie. Byłam w orange jestem w next mobile i nie widzę różnicy w jakości połączeń. Sieć dobra ale nie wiem czy jej nie zmienić na inną z powodu małego pakietu internetu. Przeważnie kończy mi się on po około 7 dniach od nowego cyklu rozliczeniowego. To jest odrobinę męczące i denerwujące.

 4. TobiaszK pisze:

  Ten lajt mobile to można często przeczytać że blokuje połączenia jak ktoś za często dzwoni. nie wiem czy tak jest czy to pisze do nich konkurencja. W każdym razie na tyle mnie to niepokoi że wybieram inną sieć bez takich problemów a next ma za mało internetu abym się nim zainteresował. Na pewno nie w cenie większej prawie bez internetu bo co to jest te 3,5 GB.

 5. Irys34 pisze:

  Jeśli jakaś sieć ma mniej niż co najmniej 10 GB internetu miesięcznie to nie jest warta uwagi w tych czasach. Przecież aplikacje, strony wszystko pobiera internet. Bez tego teraz ani rusz a nawet 5 Gb jest zdecydowanie za mało na 30 dni. A jeśli mowa o jakimś 3,5 to już całkiem śmiech na sali w tych czasach.

 6. Drozd Maciek pisze:

  Jestem z nimi od około 4 miesięcy. Połączenia telefoniczne jakość rozmów taka średnia ale nie jest zła tylko niczym się nie wyróżnia. Ogólnie działa stabilnie, internet szybkości około 3MB na sekundę jak widać wiele mu brakuje to tego typowego LTE ale mi wystarcza całkowicie to co mam.

  Opłaty na razie bez oszustwa i zawyżania. Ilość internetu to zaledwie 3,5 G a to jest bardzo mało, niestety jest to skrajnie niska liczba i to jedyna wada jak dla mnie tej sieci. Nie jest to najtańsza opcja abonamentu a dają tak mało internetu.

 7. Kotrych Andrzej pisze:

  U mnie nie ma z nim problemów a jest zdecydowanie najtańszy z mobilnych Internetów. Co sprawia, że masz o nim ta złą opinię. Mam u nich internet, prędkość to z reguły 2,5 mb/s a więc nie jest to LTE jakieś takie jakie powinno być. Na kablu zawsze miałam około 100 megabit czyli 10 mb na sekundę. Tutaj jest prawie 5 razy wolniej. Ale działa i nie narzekam. Choć ostatnio widzę, że podnieśli ceny dla nowych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *