Nieudany związek czy warto go ratować

Zły związekDość duża liczba par dochodzi do wspólnego wniosku, że ich związek to jednak nie to coś co sobie wyobrażali na początku. Wiele z tych związków pomimo tego, że ich życie wspólnie nie jest tym czym sobie wymarzyli a nawet czymś nietrafnym nadal kontynuują te związki.

Powstaje pytanie czy warto ciągnąć związek który jest nietrafiony i który zazwyczaj jest bez przyszłości na szczęście obu osób w związku.

Czy kontynuować nieudany związek – odpowiedź na takie pytanie jest bardzo trudna dla osoby znajdującej się w tym związku. Aby wiedzieć jak postąpić i co robić dalej należy znać pojecie co to znaczy nieudany związek i czym się on odznacza od pozostałych. Gdy stwierdzimy że nasz związek jest nieudany warto pomyśleć o konsekwencjach jego ciągnięcia.

Największe konsekwencje podczas nieudanego związku to oczywiście brak szczęścia w tym związku. Narasta tutaj coraz większa niechęć do drugiej osoby a nawet złość na nią. Z czasem to wszystko przeradza się w obwinianie się nawzajem dlaczego nie wyszło i kto zawinił, końcową fazą jest całkowicie oziębienie nawet współczucia tej drugiej osobie a wręcz specjalne jej dobijanie i dogryzania.

W nieudanych związkach jeśli nie ma mowy o miłości dwustronnej, takie związki nie mają nigdy przyszłości. Próba kontynuowania takiego czegoś zawsze się skończy klęską obu stron ,oraz po jakimś czasie zorientowaniem się że dobre lata minęły i nie ma się teraz co z sobą zrobić. To doprowadzi też do alienacji oraz wrogości do siebie nawzajem.

Związki nawet te nie udane bardzo rzadko, ale jednak można je naprawić. Polega to na odnalezieniu w sobie tego czegoś i tej drugiej osobie co było na samym początku gdy się zakładało związek. Aby naprawić związek trzeba jednak starań obu stron, w innych przypadkach to się nigdy nie uda.

Gdy dwie strony po równi starają się naprawić swój związek znaczy że obu im zależy, a wiec jest bardzo wyraźna nadzieja na przyszłe szczęśliwe życie razem.

Należy pamiętać że nieudanych związków nie ciągnie się przez obawy co teraz począć, przywiązanie czy inne ukryte zamiary. Im dłużej się zdaje sprawę że związek jest nieudany i się nie reaguje, tym będzie się coraz gorzej działo w tym związku. Związki w których nie ma nadziei na szczęśliwe zakończenie trzeba co prędzej zakańczać.

Zakańczanie ochroni przed znacznym poróżnieniem stron, uczuciu przegranej a także i utracie czasu na kontynuowanie czegoś co nigdy nie będzie czymś pozytywnym. Warto na ten temat przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *