Niezbędne narzędzie w sadzie lub większym ogrodzie

Narzędzia w sadachKiedy warto sięgnąć po sekatory akumulatorowe ? Wiosenne przycinanie gałęzi w miarę potrzeby korygowane jeszcze w innych miesiącach roku to czynność doskonale znana każdemu, kto ma do czynienia z pracą w ogrodzie.

Jeśli jest to niewielki, typowy ogródek przydomowy czynność ta nie zabiera zbyt wiele czasu. Jednak jeżeli mamy do czynienia z większym ogrodem, lub robimy to profesjonalnie – w sadzie, ogrodzie, winnicy lub w lesie przycinanie gałęzi staje się ciężką, pochłaniającą mnóstwo czasu pracą.

Gałęzie grubsze niż 2 centymetry wymagają od osoby przycinającej z pomocą tradycyjnego sekatora znacznej siły fizycznej. Tego typu praca stanowi również niebezpieczne obciążenie dla stawów i mięśni i może być przyczyną kontuzji. Praca z użyciem ręcznych narzędzi w dużym sadzie pochłania zbyt wiele czasu i generuje w związku z tym znaczne koszty. Jedynym wyjściem z sytuacji jest zastosowanie sekatorów akumulatorowych.

Jaka markę sekatorów akumulatorowych najlepiej wybrać ?

Kierowanie się możliwie najniższą ceną nie jest dobrym pomysłem. Intensywnie użytkowane narzędzie musi być trwałe i odporne na uszkodzenia. Jedne z najlepszych sekatorów akumulatorowych produkuje szwajcarska firma Felco. Ich wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski jest sklep sekatory.eu. Oferuje kilka typów profesjonalnych sekatorów, zapewnia również gwarancję, serwis pogwarancyjny  i części zamienne. Oprócz tego na stronie sekatory.eu można znaleźć wszelkie związane z tego typu narzędziami akcesoria takie jak specjalne rękawice, ostrzałki, smary i akumulatory. Sekatory oferowane przez Sekatory.eu zyskały już wielu zadowolonych klientów wśród sadowników, ogrodników i leśników.

Jak wygląda praca z pomocą sekatorów akumulatorowych ?

Zasilane są stosunkowo lekką, bo o wadze do 1,5 kilograma baterią. Jednorazowe naładowanie wystarcza na cały dzień pracy – od 8 do 10 godzin. Mogą ciąć gałęzie o grubości dochodzącej do 4,5 centymetra, dzięki czemu z powodzeniem zastępują ręczną piłę ogrodową. Sam akumulator nosi się na wygodnym pasku.

Dodatkowym wyposażeniem może być specjalne oprogramowanie na smartfona, do którego narzędzie przekazuje szereg danych na temat pracy – ilość cięć na godzinę, czas pracy. Tego typu raporty pomagają w zarządzaniu pracą w sadownictwie lub leśnictwie i ułatwiają kadrze kierowniczej sporządzenie koniecznej kalkulacji kosztów, a także pozwalają na monitorowanie jakości pracy. Wydajność pracy przy użyciu sekatora akumulatorowego jest co najmniej o 30 procent wyższa niż przy stosowaniu narzędzi ręcznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *