Nowoczesne sposoby zabezpieczenia przed korozją

Ochrona przed korozjąJaka branża ma największe problemy z korozją?Korozja zwana popularnie rdzewieniem kojarzona jest najczęściej z procesem utleniania metalu. Jednak nie tylko dostęp powietrza ma wpływ na to zjawisko.

Korozję powoduje również woda, obecne w wodzie, powietrzu i glebie różne związki chemiczne. Korozji ulegają metale i ich stopy takie jak między innymi: żelazo, chrom, stal, żeliwo, cynk, miedź i nikiel. Metale te powszechnie wykorzystywane są przy produkcji części samochodowych i maszynowych.

Dodatkowe czynniki pływające na ich zagrożenie korozją, to fakt, że magazynowane są przez długi okres, nawet przekraczający rok, a także, że transportowane są na znaczne odległości. Często transport odbywa się drogą morską, gdzie znaczna wilgotność i powietrze bogate w sól i inne minerały dodatkowo przyspieszają proces korozji. Dlatego właśnie w branży motoryzacyjnej i maszynowej niezbędne są skuteczne sposoby zabezpieczenia przed korozją.

Kto jest dystrybutorem profesjonalnych zabezpieczeń antykorozyjnych ?

Kenmix.coml.pl już 20 rozwija swoją ofertę na rynku materiałów antykorozyjnych. Współpracuje ze światowym liderem – niemieckim producentem BRANOpack.

Oprócz produkcji kenmix.com.pl posiada własną dystrybucję, a także rozwinięty dział doradztwa, w którym specjaliści pomagają dobrać odpowiedni materiał przeciwkorozyjny do konkretnego produktu, jego warunków przechowywania, transportu i sposobu opakowania. Kenmix.com.pl oferuje różne sposoby zabezpieczenia przed korozją. Są to folie antykorozyjne, maty pakowcze, papiery techniczne, folie barierowe i opakowania korozyjne produkowane w nowoczesnej technologii VCI. Kenmix.com.pl ciągle doskonali swoje rozwiązania techniczne i podąża za najnowocześniejszymi trendami na tym rynku. Warto przejrzeć ich ofertę zabezpieczeń antykorozyjnych.

W jaki sposób działa zabezpieczenie antykorozyjne ?

Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest technologia VCI czyli Volatile Corrosion Inhibitor. Zasadą jej działania jest stopniowe odparowanie lotnych inhibitorów korozji. Takie działanie zapewnia skuteczną ochronę przed niepożądanymi czynnikami nawet przez 2 lata.

Tego rodzaju zabezpieczenia przed korozją są nie tylko bardziej skuteczne ale łączą się z o wiele niższymi kosztami i nie wpływają ujemnie na środowisko naturalne. Dawniej stosowano powszechnie różnego rodzaju oleje i smary, które przed użyciem części należało usunąć z zabezpieczonej powierzchni. Wpływało to znacznie na koszt transportu i przechowywania a także tworzyło trudne do utylizacji odpadki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *