Nunczako treningowe z piankami – Opinia

Treningowe z pianekNunczako przeznaczone do treningów posiadające na swoich rękojeściach osłony piankowe to produkt warty ocenienia. Można go nabyć w bardzo dużej rozpiętości cenowej. Jego rękojeść w całości jest pokryta miękką pianką zabezpieczającą przed uderzeniem – uderzenia nie bolą.

Pod piankami kryje się pusta rurka wykonana z tworzywa sztucznego, zamykana od góry kapslem nasadowym także z plastiku.

Łańcuch łączący dwie części rękojeści jest wykonany z ogniw metalowych mocowanych na korpusach zanitowanych w rękojeściach. Sam łańcuch jest wytrzymały i odporny na uszkodzenia, natomiast nitowe zaczepy zatopione w tworzywie nie sprawiają wrażenia zbyt stabilnych i odpornych. Nunczako treningowe tego typu można nabyć w różnych modelach ale generalnie ich budowa jest podobna.

Waga takiego zestawu jest znacznie odbiegająca od prawdziwej broni tego typu. Nunczako określane przez sprzedawców jako treningowe nie stanowi nawet połowy wagi prawdziwego. Dlatego można je określić bardziej jako zabawkowe. Prędkości podczas ćwiczeń oraz zachowania znacznie się różnią od prawdziwej broni, przez co nie ma ona dużego przełożenia na przyszłe umiejętności obsługi prawdziwego Nunczako.

Można je teoretycznie samemu ulepszyć przez nadanie mu większej wagi wypełniając puste rurki piaskiem, betonem lub czymś innym nadającym wagi oraz mocnym sklejeniem korka zamykającego. Jednakże może wtedy pojawić się problem z wytrzymałością nitów podczas ćwiczeń.

Jeśli ktoś chciałby ćwiczyć prawdziwym Nunczako i doskonalić jego umiejętności to warto nabyć prawdziwe i ewentualnie na nie założyć pianki zabezpieczające przed uderzeniem. Pianki można nabyć w każdym przykładowo sklepie rowerowym – to są takie same jak stosuje się do kierownic roweru.

Warto przed nabyciem takiego produktu się zastanowić nad sensem tego typu zabawki i pomyśleć czy nie lepiej dopłacić i kupić coś bardziej prawdziwego. Zapraszamy do przeczytania pozostałych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *