Nutella krem do chleba od Ferrero – Opinia

NutellaNutella jest słodkim kremem śniadaniowym produkowanym przez firmę Ferrero. To produkt dość dobrze znany przez liczne reklamy oraz długą historię na liście produktów sklepowych.

W smaku wypada on bardzo dobrze i na pewno jest przysmakiem wielu osób – smak jest dobrze dobrany o mocnym zabarwieniu orzechów, czekolady oraz słodyczy.

Cenowo niestety produkt można określić jako bardzo drogi. Produkt ten można nabyć w różnych wagowo opakowaniach, w zależności od potrzeb. W składzie dominującym elementem jest niestety sam cukier.

Skład Nutelli od Ferrero: cukier, olej roślinny (kontrowersyjny palmowy), orzechy laskowe (13%), kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu (7,4%), mleko odtłuszczone w proszku (6,6%), serwatka w proszku, emulgator – lecytyna sojowa oraz wanilina. Jak widać nie ma elementów uznawanych za szkodliwe – natomiast jest dominującym składnikiem cukier.

Wartość odżywcza Nutelli w 100 gramach produktu: wartość energetyczna 544 kcal, białko 6 g, węglowodany 57,3 g w tym cukry to aż 56,7 g, tłuszcze 31,6 g w tym kwasy tłuszczowe nasycone to 10,9 g, błonnik 3,4 g oraz sód 0,045 g. Jak widać cukry są bardzo wysokie oraz kawasy nasycone.

Ogólnie jest to produkt ciekawy smakowo, nie można o nim powiedzieć że jest zdrowy, bo raczej nie wnosi nic istotnie potrzebnego do codziennej diety. Natomiast nie zaszkodzi jeśli nie będzie się go spożywało w nadmiarze. Olej palmowy jest jednak bardzo kontrowersyjnym składnikiem jaki powoduje mnóstwo chorób krążenia, a także cukier jaki jest głównym składnikiem także wpływa na chorobotwórcze różne procesy organizmu.

Naszym zdaniem można wypróbować ten produkt, aby samemu określić czy warto wydawać tak wielką cenę. Tym bardziej że jego składnikiem głównym jest sam cukier bo ponad 50% o ten bardzo w ostatnich czasach niechlubny olej palmowy. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.