Obserwacja piłki w grze – tenis stołowy

Piłka tenis stołowyW tenisie stołowym bardzo istotną rolę gra utrzymywanie kontaktu wzrokowego z piłką. Jest to bardzo istotna sprawa, wpływająca na skuteczność podczas gry oraz względem kontroli tego co ma w niej miejsce.

Bez kontaktu wzrokowego bardzo łatwo stracić punkt oraz nie trafić w odbiciu w piłkę lub można uderzyć ją mniej precyzyjnie.

Obserwacja piłki w tenisie stołowym zapewnia nie tylko zwiększoną skuteczność zawodnika ale także ułatwienie gry. Dzięki temu często dostrzega się jaka jest nadana rotacja na piłkę, jak została uderzona. A także gdzie ona dokładnie będzie się znajdować w uderzeniu w blat stołu oraz jak będzie się ona zachowywała w locie.

Istotnym elementem jest fakt, że nie ma wymogu ciągłego kontaktu wzrokowego, ale powinien być on zdecydowanie przeważający. Powinno się minimalizować do minimum utracenie widoczności piłki, gdyż to właśnie przez ten element najłatwiej tracić punktu na mało precyzyjnych zagraniach lub obronie.

Wiele osób może mieć problem podczas ścinania lub odbierania ściętych piłek poprzez zamykanie oczu. Jest to odruch instynktowny, który jednak trzeba zazwyczaj zwalczyć aby widzieć co się dzieje.

Tenis stołowy to gra bardzo szybka i podczas takiego przymknięcia oczu może nastąpić strata punktu na wiele różnych sposobów.

Istotne jest więc wyrobienie nawyku nie ma stałej obserwacji piłki podczas gry bez względu na to w jakiej sytuacji się ona znajduje aby grać skutecznie. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: