Od czego powstaje osad i nalot na zębach

Osad na zębachNalot na zębach to problem bardzo wielu osób. Bierze się on z kilku różnych powodów, najczęstszymi przyczynami powstawania nalotu na szkliwie zębów jest częste stosowanie różnych używek.

Osad na uzębieniu powstaje szczególnie często w przypadku palenia papierosów, picia dużej ilości kawy lub herbaty lub jedzenia potraw o silnym czynniku barwiącym.

Od czego powstaje nalot na zębach – zawsze pochodzi on od tego co się spożywa lub zażywa. Jednakże sam nalot powstaje także z
braku dostatecznie częstego mycia zębów. Jeśli spożywa się duże ilości kawy lub herbaty, to osad z tych napojów będzie znacznie mocniej osiadał na szkliwie jeśli nie będzie się często i dokładnie czyściło zębów dobrą pastą.

Osad na zębach o ile nie jest stary i mocno przyległy jest bardzo prosto usunąć. Wystarczy dokładnie szczotkować zęby pastą, najlepiej z minerałami czyszczącymi które ułatwiają zachować naturalny kolor szkliwa.

Osady na zębach to przyległa warstwa barwnika oraz kamienia, im jest ona świeższa tym łatwiej się jej pozbyć. Aby zmniejszyć ilość powstawania nalotu na zębach należy albo ograniczyć ilość spożywanych środków barwiących albo częściej myć zęby.

W przypadku gdy ktoś pije często kawę lub herbatą bądź pali papierosy szczotkowanie zębów dwa razy na dobę jest zbyt rzadką czynnością. Należy teoretycznie delikatnie myć zęby po każdym spożyciu posiłku. Szczotkowanie uzębienia można profilaktycznie wykonywać nawet 4 razy na dobę, aby zachować naturalny kolor zębów bez żadnych nalotów i przebarwień.

Warto o tym pamiętać aby nie dać płytce nalotowej mocno się zasklepić na uzębieniu. Im starsza jest płytka nalotu na zębach tym trudniej będzie się jej pozbyć. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *