Od czego zależy Page Rank stron internetowych

Pozycja stronPage Rank strony zależy od różnych czynników, nie wynika on tylko i wyłącznie z ilości oraz jakości linków prowadzących do danej witryny.

Podstawowym wyznacznikiem tego wskaźnika jest oczywiście ilość oraz jakość linków zwrotnych do strony – im są one mocniejsze i jest ich więcej z różnych źródeł tym teoretycznie wyższy PR.

Także na ten wskaźnik wpływają takie czynniki jak wiek domeny, ilość jej rozbudowanych treści, podobno również jakość serwisu oraz jego zawartości.

Coraz bardziej dostrzega się w tym również interakcje społecznościowe w social mediach. Bardzo ważne jest także częstotliwość zdobywania nowych linków – nie może być to proces martwy. Musi trwać cały czas aby PR był dodatni a nie ujemny. Aczkolwiek każdy serwis jest obliczany inaczej.

Bez wątpienia jest bardzo wiele różnych czynników mających wpływ na wysokość Page Rank, nie ma jednak dokładnie nigdzie opisanych czynników mogących wpływać na wyznacznik.

Wskaźnik ten jest tylko kontrolką i teoretycznie nie ma istotnego wpływu na pozycje strony oraz jej wartość dla użytkownika – jednakże jest on przez większość administratorów pożądany – jako swego rodzaju uwieńczenie włożonego czasu w zabiegi marketingowe czy budowaniu mocy serwisu.

Także jest on często brany pod uwagę przy sprzedaży, nabywaniu, czy pozycjonowaniu serwisów dla osób trzecich. Dlatego wiele osób walczy aby był on jak najwyższy. Aktualizacje tego wskaźnika budzą wiele emocji i często są mocno oczekiwane – mimo że aktualizuje się on stosunkowo powoli.

Warto pamiętać, że to tylko wyznacznik nie mający dużego znaczenia co do wartości strony dla czytelnika. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *