Odchudzanie dzięki jeździe rowerem

Rower a sylwetkaJazda rowerem tak samo jak każda inna aktywność fizyczna pomaga zmniejszyć wagę własnego ciała. Natomiast akurat w tym przypadku aktywności fizycznej pod względem skuteczności w odchudzaniu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów.

Przede wszystkim podczas jazdy rowerem praktycznie cały czas się siedzi na siodełku. To nie wpływa zbyt korzystnie na gubienie zbędnych kilogramów. Także sam fakt, że podczas jazdy szczególnie pracują same nogi a nie górne partie ciała.

Mięśnie brzucha czyli to miejsce gdzie najczęściej osadza się nadmiar kanki tłuszczowej praktycznie nie pracują lub wykonują ruch w bardzo małym zakresie. W zasadzie o sporej aktywności pracy mięśni można powiedzieć tylko dotyczących łydek oraz ud, podczas typowych wycieczek rowerowych.

To wszystko sprawia, że sama aktywność na rowerze nie ma dużego znaczenia przy redukcji tkanki tłuszczowej. Same wycieczki tego typu mogą pomóc zachować sprawną sylwetkę oraz dobrą kondycję – ale nie mają zbyt dużego pola do redukcji wagi, gdy już się ją posiada ponad zamierzony efekt.

Mimo wszystko jest to sport jaki warto uprawiać gdyż ma dużo innych bardzo wartościowych elementów. Wpływa on pozytywnie na pracę mózgu i układ krwionośny. Także jest świetnym rozwiązaniem na odstresowanie się jak i dojazd do pracy czy szkoły, jaki będzie bardziej korzystny dla zdrowia niż podróż autem.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, że jazda na rowerze jest uznawana za jedną z najzdrowszych aktywności fizycznych o dużych pozytywnych wpływach także psychologicznych.

Dlatego mimo jej małego znaczenia w redukcji tkanki tłuszczowej i tak warto ją uprawia dla pozostałych czynników zdrowotnych. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jedna wypowiedź

  1. Seszko pisze:

    Bardzo dużo jeździłem rowem i wiem jedno, może całe ciało będzie dobre ale uda i nogi będą mocno rozbudowane jak u konia oraz tłuszczu z brzucha się nie zrzuci taką jazdą. Akurat na brzuchu on pozostanie nawet jak jeździ się często.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *