Okładzina do tenisa stołowego Corbor Reactor – Opinia i Test

Okładzina CorborOkładzina do tenisa stołowego Corbor Reactor – jest to chińska guma, jaką można nabyć razem z podkładem za stosunkowo niewielkie pieniądze – a jest zadziwiająco dobra i ma świetne osiągi parametrów.

Okładzina ta posiada podkład grubości 2,2 mm koloru żółtego. Podkład jest typu piankowego. Guma ma wpusty czopków (koreczków) w piankę – dzięki czemu lepiej może reagować powierzchnią na rotacje piłki a także przenosić energię kinetyczną.

Okładzinę względem twardości można ocenić jako średnio twarde a nie jak pisze producent – średnio miękkie. W dotyku podczas ugniatania okładziny jest ona umiarkowanie sprężysta, co wpływa na mniejszą katapultę podczas gry i rotację.

Waga jednej sztuki okładziny Corbor Reactor to około 60 gram na podkładzie 2,2 mm. Są one jak widać dość ciężkie – przy 80 gramowej desce stworzą zestaw ważący 200 gram – jakim trudno szybko reagować na piłki. Można je określić jako trochę za ciężkie.

Kontrola – określana przez producenta na 10/10, jednakże jest to czynnik bardzo umowny, każdy zawodnik może inaczej odbierać i nadążać za okładziną. Natomiast z racji na jej małą prędkość współczynnik ten jest dość wysoki – mimo wszystko czasami piłka może zachować się w sposób mało przewidziany. Naszym zdaniem kontrola to max 8/10.

Rotacja – producent określa ją jako 11/10 – tutaj trzeba przyznać, że zestaw ma faktycznie dużą możliwość nadania rotacji piłce. Jednakże nie powinna być ona przeceniana, względem innych zestawów wiodących marek można określić ją na 8/10 – nie zmienia to faktu, że jest ona faktycznie bardzo dobra – jak na cenowy przedział sprzętu.

Szybkość – określana jako 10/10 – realna naszym zdaniem to około 6/10. Podkład i guma jest dość twarda a tym samym katapulta i odbicie piłki jest niezbyt duże. Tą rakietką nie da się robić błyskawicznych piłek gdyż nadaje się ona bardziej do gry wszechstronnej lub defensywnej. Dobrze sprawdza się w bloku czy zbiciach oraz krótkiej grze przy stole. Natomiast bardzo szybkich ataków za jej pomocą nie wykonamy.

Powierzchnia okładziny gdy jest nowa ma zachowanie lepkości. Piłka się do niej klei, nawet po kilkunastu godzinach gry. Z czasem efekt słabnie – przez co zestaw bardziej stabilizuje się podczas zachowania i jego przewidywalności dla użytkownika.

Okładzina do tenisa stołowego Corbor Reactor jest dostępna w dwóch wariantach kolorystycznych – jako zestaw strona czerwona i czarna. Odcień podkładu może się różnić tak samo jak określenie przez procenta na opakowaniu stopni twardości od 38 do 45. Testowana miała podobno 40-42 stopnie twardości. Realnie średnio twarda – niestety także wysyłane są losowo – przez co nie wiadomo jaką otrzyma się przy zakupie.

Okładziny Corbor Reactor mają oznaczenie ITTF na sobie. Można nimi grać na zawodach, gdzie takie logo może być wzmagane jako dopuszczone do gry.

O Corbor Reactor trzeba powiedzieć jeszcze to, że teoretycznie dzielą się na dwa rodzaje poza samą twardością podkładu – także istnieje model PRO jaki ma inne opakowanie. Jest podobno lżejszy i szybszy – jednak sami go nie testowaliśmy.

Okładziny te mają mocno intensywny zapach gumy. Zapach się ulatnia z czasem i nie stanowi problemu. Na początku można je przetrzymywać w torebkach foliowych aby nie było go czuć w domu.

Najlepiej więc przechowywać ją w torbie foliowej, aby nie była taka inwazyjna dla klimatu pomieszczeń.

Podsumowując okładzina do tenisa stołowego Corbor Reactor to faktycznie całkiem ciekawy sprzęt, jaki zdecydowanie warto wypróbować. Jego cena jest bardzo niska a parametry wyjściowe faktycznie znacznie lepsze niż w dowolnych rakietkach z zestawów gotowych – nawet tych bardzo drogich.

Zdecydowanie warto wypróbować te okładziny samemu – wydatek jest mały a jakość względem ceny bez wątpienia ponad przeciętna. Wadą jest intensywny zapach – ale na zapach są przecież sposoby. Zapraszamy do kolejnych opinii i testów w serwisie.

6 komentarzy

 1. SaPi pisze:

  Corbor Reactor to chyba jedne z najlepszych okładzin do gry blisko stołu oraz nadawania bardzo mocnej rotacji piłce. W cenie 60 zł nie kupi się raczej nic lepszego niż ten sprzęt. W pierwszej strefie na razie u mnie sprawdzał się najlepiej w historii, bardzo silne cięte piłki mogą z niej wychodzić lub mega top spiny.

 2. Paweł pisze:

  Mam ten sprzęt już ponad rok czasu i gram dość intensywnie. Okładzina nadal ciągnie piłkę bez zmian, bardzo mocno. Świetna do bloku z dodaniem rotacji jak i szybkiej kontrolnej przebitki piłki. Jak się opanuje ten sprzęt to staje się prawdziwą bronią podczas gry. Bardzo fajnie się daje silne rotacyjne piłki o małej sile blisko siatki.

 3. Leszno Adam pisze:

  U mnie kilka osób w klubie ma corbory, jedni z dwóch stron inni na jednej stronie. Rotacja bardzo trudna do odebrania jak się wykona dobre podcięcie przy serwie. Z nich dają takie że cięta piłka jest niesamowicie silnie i spada tuż za siatką, mega trudne do odebrania. Wymianie podczas ataku także daje radę, jest znacznie szybsza niż dowolny gotowiec.

 4. Pawik23 pisze:

  Także mam je już kilka miesięcy i gra się nimi coraz lepiej. Kontrola jest wspaniała, atak bardzo dobry gdy się szybko przyłoży a rotacja to jest kosmos w porównaniu z tym czym grałem do tej pory. Przeciwnikom trudno odbiera się piłki przy serwisie o ile dobrze ją podetnę. W zbiciach też ładnie można namieszać. Zapach nie jest taki zły, także trzymam ją w worku foliowym. Po około tygodniu czasu już nie jest taki intensywny. Na razie najlepsze okładziny jakimi grałem.

 5. karnatowicz pisze:

  Bardzo fajny sprzęt do tenisa stołowego jeśli ktoś nie gra w ataku ale bardziej piłkę wszechstronną. Świetna kontrola oraz relatywnie mała szybkość o bardzo dużej rotacji. Dobry sprzęt do mało przewidywalnych zagrań blisko siatki czy krawędzi. Wierzchnia warstwa mocno klejąca, zapach sprzętu niestety jest intensywny na początku. potem całkowicie się ulatnia.

 6. Sportowy Gdańsk pisze:

  Corbor Reactor to chyba najlepsze okładziny w tym przedziale cenowym. Kupiłem je z lekką obawą a okazały się lepsze niż genialne. Rotacja jest doskonała, bardzo mocna. Pół lepkie przez co rotacja jest zabójcza jak się mocno uderzy piłkę. Kolejna sprawa to świetna kontrola podczas każdego zagrania jest czuć co się dzieje na rakietce. Prędkość jest niezła, można z niej nieźle dopalić piłkę podczas uderzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *