Okładzina Gewo Hype EL Pro do tenisa stołowego – Opinia i Test

Hype EL ProOkładzina do tenisa stołowego Gewo Hype Pro EL 47,5 to produkt dedykowany dla graczy ofensywnych – jacy szczególnie sobie cenią bardzo dużą szybkość oraz rotację podczas gry. Okładzina ta swoją premierę przeszła w 2015 roku.

Okładziny te są w klasie sprzętu typu OFF+ o stosunkowo twardym podkładzie z tytułowymi 47,5 stopniami. Tego typu twardość zapewnia dużą szybkość i katapultę odbicia piłki. Okładzina charakteryzuje się bardzo dobrą kontrolą względem bardzo dużej prędkości i rotacji, jaka jest przenoszona na piłkę podczas gry.

Aby zagrać błyskawiczne zagrania nie trzeba wkładać wiele siły w uderzenia, przyspieszenie zrobi za nas podkład wraz z dodaniem dużej ilości rotacji, nawet przy niepełnym łuku zagrania top spinowego.

Jest to zdecydowanie sprzęt dobrze dopasowany dla osób grających szczególnie w ataku i bardzo dynamicznie. Tam gdzie liczy się szybkie zagranie i kończenie akcji mocnym przebiciem – sprawdzi się doskonale. Również blok wychodzi mocno agresywny nawet gdy jest on tylko nastawieniem rakietki.

Szybkość okładziny Gewo Hype Pro EL 47,5 określana przez producenta to 122 punkty – jest bardzo sprężysta i szybko przekłada się na ucieczkę piłki. Kontrolna o wymiarze 92 – jednakże należy pamiętać, że jest to wartość bardzo umowna – każdy zawodnik odczuwa ją inaczej. Jest to częściowo wypadkowa szybkości względem rotacji oraz czasu kontaktu piłki ze sprzętem.

Rotacja w okładzinie wynosi 120 punktów – jest ona naprawdę duża. Nawet przy niepełnych zagraniach piłka bardzo mocno zaczyna wirować. Jest to szczególnie cenne podczas gry aktywnym blokiem, bardzo dobrze się sprawdza przy aktywnej obronie jak i szczególnie agresywnego ataku top spinowego oraz przebiciach.

Okładzina przenosi energię równomiernie w każdym miejscu odbicia – jest to oczywiście także uzależnione od deski z jakiej się korzysta. Zastosowano tutaj technologię DGC40+ (Dynamic-Grip-Concept) i CPI (Clean Power Inside).

Okładzinę można wybrać o dwóch typach podkładów 1,9 mm oraz 2,1 mm jaką testowaliśmy. Także mają standardowo dwie strony zestawowe – czerwoną i czarną.

Okładzina była testowana przez nas na desce Gewo 575 Balsa Karbon– test także tego sprzętu znajdzie się w osobnym temacie.

Alternatywną linią dla opisywanej okładziny może być GEWO Hype KR Pro 47.5 – jaka charakteryzuje się taką samą twardością oraz bardzo zbliżonymi parametrami szybkości i rotacji a także kontroli odczuwalnej.

Podkład okładziny ma kolor pomarańczowy. Kwadrat do wycięcia 17,1 cm na bokach oraz waga całego kwadratu o grubości 2,1 mm to 79 gram. Po wycięciu okładzina będzie lżejsza o odkrojone brzegi.

Okładziny do tenisa stołowego Gewo Hype Pro EL 47,5 – to bez wątpienia bardzo dobry produkt dla wszystkich dynamicznych graczy, jacy preferują szybkie uderzenia oraz dużą rotację. Także można się nimi z powodzeniem bronić na wolniejszych deskach.

Świetnie sprawdzają się w blokach jak i grze dominującej z silnym nastawieniem na ofensywę. Zagrania tym sprzętem zarówno z 1 jak i 2 strefy nie stanowią najmniejszego problemu.

Jest to zdecydowanie godny produkt do polecenia i wypróbowania. Bardzo szybko można ograć okładziny i wykorzystywać ich pełnię możliwości już po kilku treningach. Zdecydowanie polecamy okładzinę Gewo Hype EL Pro. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: