Okładzina Milky Way (Yinhe) Uranus Poly do tenisa stołowego – Opinia i Test

Okładzina Uranus PolyOkładzina firmy Milky Way (Yinhe) model Uranus Poly to wyjątkowy sprzęt ofensywny w postaci miękkich krótkich czopów. Produkt ten ma bardzo duże możliwości zagrań i posiada w sobie wbudowany efekt napisania gumy, czyli wbudowany efekt świeżego kleju.

Mało które okładziny tego typu są wykonane w technologi, którą można nazwać tensorową. W tym przypadku mamy tensora o znacznie zwiększonych parametrach szybkości i rotacji. Jest to bardzo rzadka możliwość w okładzinach do tenisa stołowego tego typu – tym bardziej warto je wypróbować.

Okładzina Milky Way Uranus Poly jest w klasie typu OFF (ofensywna do ataku) o podkładzie mającym 38 stopni twardości. Podkład jak widać jest miękki typu Soft. Dzięki temu bardzo dobrze czujemy piłkę i jej zachowanie podczas gry na rakietce. Podkład jest jasno żółty o matowym porowym pokryciu.

Szybkość – producent jej nie określał parametrami. Na wielu stronach można przeczytać różne wartości. Średnio wypadają od 96 do 100 pkt na 100. Względem okładzin gładkich mają około 85 naszym zdaniem a czopów ofensywnych około 90 – współczynnik prędkości określany na podkładzie MAX. Są naprawdę szybkie i mają duże odbicie, czyli tak zwany katapult.

Rotacja waha się od 80 do 86 – naszym zdaniem jest to w porównaniu do gładkich około 75 oraz do czopów 85-90 pkt. Jest duża jak na czopowe ofensywne ale znacznie mniejsza niż możliwe maksymalnie rotacyjne okładziny gładkie.

Milky Way (Yinhe) Uranus Poly pozwala grać prawie identycznie jak okładzinami gładkimi w tenisa stołowego – można wykonać tam typowy topspin czy backspin. Można grać praktycznie tak samo jak typowym sprzętem i nie będzie to wielką różnicą zachowania piłki przy grze aktywnej. W przypadku gry pasywnej jest inne odbicie zwrotne tak jak w to w czopach bywa – w przeciwieństwie do gładkich (nie chodzi o zakłócenia ale pasywne odbicie piłki).

Kontrola – jest to czynnik za bardzo umowny, aby był uczciwie i dobrze oceniony. Wacha się w granicach 84-95 pkt. Dla jednego może być całkowicie idealna, dla innych może być problematyczna. Dla nas jest bardzo dobra w zachowaniu – ale szczególnie przy grze pro aktywnej a nie pasywnej (po za blokiem) gdzie nie wykonuje się ruchu na piłkę.

Możliwe grubości podkładu od 0X do 2,1 mm – czyli max. Graliśmy zawsze na maxach stąd ta szczególnie wysoka prędkość oraz rotacja.

Ocena sprzętu na innych serwisach to około 9,5 na 10 możliwych. Nasza ocena to bez wątpienia utrzymanie tego wysokiego wskaźnika.

Okładziny do tenisa stołowego Milky Way Uranus Poly to bez wątpienia bardzo dobry sprzęt warty wypróbowania. Świetnie się sprawdza podczas gry w ataku. Daje duże możliwości zagrań, w obsłudze jest prawie jak dowolna gładka. Zdecydowanie warto wypróbować tą okładzinę w grze, może zaskoczyć możliwościami. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

2 komentarze

  1. SonicDe pisze:

    świetna okładzina, jak na czopa na pewno jedna z najlepszych jakimi grałem. Dobra sprężystość i rotacja. Zbicie piłki czy blok jest atomowy. Co do czynnika zakłóceń to jest on niewielki. Można gasić piłki ale nie jest to jakiś istotniejszy poziom jak w przypadku długich. Dla osób lubiących grać w ataku oraz właśnie takimi typami okładzin na pewno będzie to bardzo fajny sprzęt. Ogólnie łatwy do ogarnięcia się z nim ale cały czas potwierdzam, że wymaga aktywnego udziału.

  2. KATS pisze:

    Troszeczkę grałem tymi czopami, jak się mocno sunie piłką po rakietce to jest super. Pozostawienie nieruchomej rakietki po za blokiem może skutkować dziwnym nawrotem piłki, trudnym do przewidzenia dla nas samych. Ogólnie piłka ma wysokie odbicie pasywne i dość długie. Przy aktywnym można zrobić jej płaski lot lub paraboliczny i wtedy jest zdumiewająca siła kontroli oraz moc tego sprzętu. Uranus poly na pewno jedna z lepszych jakimi grałem. Ogólnie milky Way ma dobre produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *