Okładzina Sanwei Gear Hyper do tenisa stołowego – Opinia i Test

Sanwei Gear OkładzinaOkładzina do tenisa stołowego Sanwei Gear Hyper to produkt przeznaczony dla graczy nastawionych na dużą rotację piłki podczas gry. Za jej pomocą można nadać dużej rotacji piłce w dowolnej strefie gry.

Gear Hyper jest odrobinę podobna do modelu Gears – jednakże zachowanie podczas gry mimo wszystko ma swoje różnice. Sama okładzina jest na jasno czerwonym podkładzie przypominającej kolorem arbuza. Podkład jest średnio porowaty i dość twardy.

Można by określić podkład jako Hard czyli twardy – szacunkowa twardość około 45 stopni. Powierzchnia okładziny jest mocno rotacyjna o średniej twardości warstwy wierzchniej. Czynnik możliwego nadawania rotacji na piłkę jest bardzo wysoki, piłka mocno trzyma się powierzchni podczas uderzenia i prowadzenie przez rakietkę.

Pomimo sporej twardości sprzętu nie jest on nadmiernie szybki – szybkość w skali 10 stopniowej można by określić na około 7. Odbicie reakcyjne jest dobre pod warunkiem, że dodaje się do niego czynnik aktywny – czyli własne dołożenie mocy. W przypadku uderzenia biernego jest to reakcja wygłuszana.

Sanwei Gear ma podkład grubości około 2,2 mm – zaletą jest fakt, że nie jest on przesadnie ciężki. W porównywalnych sprzętach tego typu często okładzina docięta na blat deski waży trochę więcej niż w tym wypadku.

Rotacja – w naszym odczucie można ją ocenić w standardowej 10 stopniowej skalali na około 8,5 lub 9. Jest to największa zaleta tego sprzętu, możliwości nadawania rotacji na piłce są bardzo duże, choć przez twardość prędkość ucieczki piłki a tym samym kontakt okładziny z powierzchnią piłki nie jest najdłuższy.

Kontrola – czynnik bardzo umowny, w przypadku graczy jacy wykorzystują czynnik rotacji do kontroli będzie ona wysoka. W przypadku osób jakie grają bardziej kątowo będzie ona domyślnie, taka sama jak w każdym innym sprzęcie z uwzględnieniem rotacji odbieranej przez nadawanie jej od przeciwnika.

Sanwei Gear robi podobne wrażenie podczas gry jak T88 tego samego producenta. Z czego T88 naszym zdaniem ma większą osiągalną szybkość podczas gry aktywnej i agresywnej z rotacją choć jest cięższa.

Zrobiliśmy także nietypowy test – okładzina podczas typowego zabrudzenia jakie powstaje podczas gry czy nadal ma dobrą rotację. Okazuje się że nawet spore zakurzenie i zanieczyszczenie powierzchni nie eliminuje czynnika rotacyjnego a to duża zaleta.

Na chwilę pisania tego tematu nie ma ona jeszcze swoich ofert w punktach sprzedaży. Nie wiemy ile będzie wynosiła jej cena – warto jednak mieć na uwadze fakt, że jest ona dość podoba do T88 z lekkimi odchyleniami. Ogólnie Sanwei to bardzo dobra firma od strony okładzin do tenisa stołowego – zdecydowanie warto zainteresować się ich sprzętami.

W skali standardowej naszym zdaniem jest to okładzina o łącznej ocenie około 7,9 lub 8 punktów. Sanwei Gear jest zdecydowanie warta wypróbowania – szczególnie dla osób grających wszechstronnie oraz z nastawieniem na silną rotację. Zapraszamy do kolejnych tematów oraz komentarzy.

Jeden komentarz

  1. Ades pisze:

    Wydaje się bardzo ciekawą opcją do gry w tenisa stołowego. Lubię grać rotacyjnie ale nie przesadnie szybko. Takie okładziny są dla mnie idealne, mocna rotacja i stonowana piłka. Choć jak zaczyna grać się na czopiarza czy tego bez rotacji co ma to już wtedy one nie dają przewagi za sprawą podkręcenia piłki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *