Okładzina Sanwei Gear Hyper do tenisa stołowego – Opinia i Test

Sanwei Gear OkładzinaOkładzina do tenisa stołowego Sanwei Gear Hyper to produkt przeznaczony dla graczy nastawionych na dużą rotację piłki podczas gry. Za jej pomocą można nadać dużej rotacji piłce w dowolnej strefie gry.

Gear Hyper jest odrobinę podobna do modelu Gears – jednakże zachowanie podczas gry mimo wszystko ma swoje różnice. Sama okładzina jest na jasno czerwonym podkładzie przypominającej kolorem arbuza. Podkład jest średnio porowaty i dość twardy.

Można by określić podkład jako Hard czyli twardy – szacunkowa twardość około 45 stopni. Powierzchnia okładziny jest mocno rotacyjna o średniej twardości warstwy wierzchniej. Czynnik możliwego nadawania rotacji na piłkę jest bardzo wysoki, piłka mocno trzyma się powierzchni podczas uderzenia i prowadzenie przez rakietkę.

Pomimo sporej twardości sprzętu nie jest on nadmiernie szybki – szybkość w skali 10 stopniowej można by określić na około 7. Odbicie reakcyjne jest dobre pod warunkiem, że dodaje się do niego czynnik aktywny – czyli własne dołożenie mocy. W przypadku uderzenia biernego jest to reakcja wygłuszana.

Sanwei Gear ma podkład grubości około 2,2 mm – zaletą jest fakt, że nie jest on przesadnie ciężki. W porównywalnych sprzętach tego typu często okładzina docięta na blat deski waży trochę więcej niż w tym wypadku.

Rotacja – w naszym odczucie można ją ocenić w standardowej 10 stopniowej skalali na około 8,5 lub 9. Jest to największa zaleta tego sprzętu, możliwości nadawania rotacji na piłce są bardzo duże, choć przez twardość prędkość ucieczki piłki a tym samym kontakt okładziny z powierzchnią piłki nie jest najdłuższy.

Kontrola – czynnik bardzo umowny, w przypadku graczy jacy wykorzystują czynnik rotacji do kontroli będzie ona wysoka. W przypadku osób jakie grają bardziej kątowo będzie ona domyślnie, taka sama jak w każdym innym sprzęcie z uwzględnieniem rotacji odbieranej przez nadawanie jej od przeciwnika.

Sanwei Gear robi podobne wrażenie podczas gry jak T88 tego samego producenta. Z czego T88 naszym zdaniem ma większą osiągalną szybkość podczas gry aktywnej i agresywnej z rotacją choć jest cięższa.

Zrobiliśmy także nietypowy test – okładzina podczas typowego zabrudzenia jakie powstaje podczas gry czy nadal ma dobrą rotację. Okazuje się że nawet spore zakurzenie i zanieczyszczenie powierzchni nie eliminuje czynnika rotacyjnego a to duża zaleta.

Na chwilę pisania tego tematu nie ma ona jeszcze swoich ofert w punktach sprzedaży. Nie wiemy ile będzie wynosiła jej cena – warto jednak mieć na uwadze fakt, że jest ona dość podoba do T88 z lekkimi odchyleniami. Ogólnie Sanwei to bardzo dobra firma od strony okładzin do tenisa stołowego – zdecydowanie warto zainteresować się ich sprzętami.

W skali standardowej naszym zdaniem jest to okładzina o łącznej ocenie około 7,9 lub 8 punktów. Sanwei Gear jest zdecydowanie warta wypróbowania – szczególnie dla osób grających wszechstronnie oraz z nastawieniem na silną rotację. Zapraszamy do kolejnych tematów oraz komentarzy.

Jeden komentarz

  1. Ades

    Wydaje się bardzo ciekawą opcją do gry w tenisa stołowego. Lubię grać rotacyjnie ale nie przesadnie szybko. Takie okładziny są dla mnie idealne, mocna rotacja i stonowana piłka. Choć jak zaczyna grać się na czopiarza czy tego bez rotacji co ma to już wtedy one nie dają przewagi za sprawą podkręcenia piłki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.