Okładzina Sanwei T88 do tenisa stołowego – Opinia i Test

Okładzina Sanwei T88Okładzina do tenisa stołowego Sanwei T88 – to sprzęt o zadziwiająco mocnych parametrach gry. Warto wspomnieć że okładzina ta ma swoje różne wersje T88 – I, II. III – każda ma trochę inne parametry techniczne.

My testowaliśmy Sanwei T88-1 – na grubości podkładu 2.1 mm o średniej twardości 39/40 stopni. Z czego stopnie te też są czynnikiem orientacyjnym – w odczucie jest ona średnio twarda. Bardziej twarda niż miękka. Podkład jest stosunkowo ciężki gdyż mocno lity.

Szybkość na opakowaniu jest podana 12 – ten parametr akurat naszym zdaniem jest zawyżony. Okładzina jest średnia względem szybkości, raczej w granicy środka lub typu All+ niż OFF. Jednakże jeśli piłkę się prawidłowo uderzy to nabiera ona dużego przyspieszenia dzięki grubszemu podkładowi.

Kontrola jako czynnik umowny 9 producenta – choć zależy od tego jak kto wykorzystuje rotację. Jeśli kontrola jest także wypadkową rotacji to jest w tej okładzinie bardzo duża. Jeśli jest to czynnik poboczny to trzeba ocenić ją samemu.

Rotacja T88 jest bardzo dobra – okładzina ma półlepką powierzchnię, przez co doskonale nadaje rotacji na piłce. Określona na opakowaniu jako 9 naszym zdaniem jest zaniżona – to będzie spokojne 12 – na pewno więcej ma rotacji niż szybkości w ocenie parametrów. Rotacja możliwa do osiągnięcia na tej okładzinie jest po prostu fenomenalna.

Dzięki temu, że nie jest przesadnie szybka występuje dłuższy kontakt piłki z powierzchnią okładziny – a tym samym można znacznie mocniej podkręcić piłkę podczas gry czy wykonywania serwisu.

Sprzęt ten jest dostępny oczywiście w obu wersjach czyli czerwonej i czarnej. Podkład ma barwę czerwonego lub różowego – w zależności do rozpoznawania kolorów. Bliżej pada wyglądowi różowemu.

Koreczki okładziny są dość głęboko i gęsto zanurzone w podkładzie, co znacznie przenosi przesunięcie gumy w silnym uderzeniu a tym samym zwiększa moc nadanej rotacji na piłkę.

Okładzina ta jest odrobinę podobna do Corbor Reactor – jednakże ma znacznie większe osiągi rotacji oraz jest realnie także szybsza. Podczas naszego testu okazuje się, że nawet sauer troger secret flow ma mniejsze osiągi niż ten sprzęt.

Produkt jest zapakowany w opakowanie foliowe z opisami a nie tekturowe opakowanie. Naszym zdaniem jest to zaleta. Foliowa próżniowa torba nie pozwala gumie wietrzeć nawet podczas długiego składowania, co ma istotne znacznie podczas zakupów tego typu rzeczy ze sklepów.

Sanwei T88 – I zrobił na nas bardzo pozytywne wrażenie. Pomimo tego, że jest to stosunkowo tani sprzęt to ma on zadziwiająco dobre parametry gry. Tym modelem naprawdę można zagrać bardzo trudne piłki dla przeciwnika pod względem rotacji. Świetnie się ona sprawdza w pierwszej strefie ale także daje radę w większych odległościach od stołu.

Na revspin cieszy się ona wysoką opinią z uśrednianiem parametrów w okolicy 8,2 – 8,5 co dowodzi, że jest to naprawdę bardzo dobry wybór. Tym bardziej warto ją wypróbować ze względu na niską cenę zestawu a pomimo tego doskonałe parametry gry. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

5 komentarzy

 1. Matrax pisze:

  One są najlepsze. Też je mam i genialna rotacja podczas gry to fakt. Gram nimi już bardzo długo i nie zamienię ich na inne. Na pewne jedne z lepszych jakimi grałem. Można z nich robić krótkie serwisy trudne do odebrania przeciwnikowi.

 2. Slats pisze:

  Wow, nawet nie wiedziałem że w tej cenie można kupić mocno rotacyjne okładki. Zawsze to co piszecie się sprawdza a tu proszę. Koniecznie muszę je wypróbować. Zaraz po dniach wolny je zamawiam. Akurat dla mnie dobrze że nie są za szybkie bo gram blisko stołu i bardziej technicznie. Dzięki za polecenie.

 3. Daniel Szczęsny pisze:

  Te T88-3 to szczególnie różnią się tym że podkład jest lżejszy a więc cały zestaw na maxach daje radę nawet przy ciężkich deskach. Samemu miałem tą III ale zmieniłem na AK potem. Z chęcią sprawdzę te z numerem 1 jak takie rotacyjne. Drogie nie są a warto wypróbować.

 4. Filipak pisze:

  Ich wadą jest fakt dużej wagi. Teraz nowsze typu okładzin mają bardziej napowietrzony podkład a tym samym zachowuje on swoją sprężystość pomimo rzadszej struktury. Do gry blisko stołu mogą być, można faktycznie z nich bardzo dobrze dodać spina. Na początek dla zawodników topspinowych to dobra opcja. Z czasem jak zacznie brakować szybkości wtedy trzeba przejść na coś szybszego.

 5. SmarAmis pisze:

  Mam te okładziny t88 -1 i dopiero co zaczynam nimi grę. Kupiłem zestaw za 68 zł dwóch sztuk. Może teraz zdrożały. Wstępnie rotacja jest więcej niż rewelacyjna, kontrola dobra. Szybkość umiarkowanie dobra choć nie są to niebieskie ognie. Wstępnie jestem bardzo mocno zadowolony. Zobaczymy jak więcej pogram jak będzie później.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: