Okładzina Sanwei Target Europe 40+ do tenisa stołowego – Opinia i Test

Sanwei Target EuropeOkładzina do tenisa stołowego Sanwei Target Europe 40+ to nowy sprzęt przeznaczony dla ułatwienia gry zawodnikom w europie. Okładzina jest stworzona w technologi odpowiadającej bardziej typowi gry zawodników ze starego kontynentu.

Bardzo dużą zaletą tego sprzętu jest profilowanie koreczków gumowych w podkładzie. Koreczki są znacznie dłuższe niż w typowych okładzinach i najdłuższe w typach Target a tym samym znacznie głębiej zagłębiają się w podkład.

Podczas gry podkład zbiera siłę piłki jaka trafia w okładzinę oraz ponownie ją oddaje na zasadzie sprężynowania pianki ze zwiększoną mocą względem typowych okładzin. Takie rozwiązanie zapewnia większą rotację piłki oraz większą jej prędkość po inwencji uderzenia. Trajektoria lotu piłki także staje się lekko uniesiona, co ułatwia grę blisko stołu i atak topspinowy nawet niskich piłek.

Zdecydowanie jest zwiększony także czynnik kontroli piłki podczas gry, dzięki dużej elastyczności sprzętu oraz znacznej kompresji energii kinetycznej jaka działa na okładzinie.

Sanwei Target Europe 40+ posiada podkład typu carbo – mocno porowaty prawie czarny pod względem koloru. Podkład jest w przedziale max twardości z czego wierzchnia warstwa gumy jest miękka typu max soft.

Trzeba przyznać, że wybacza ona także dużo błędów gracza które popełnia się podczas nieprecyzyjnych uderzeń. Nie jest aż tak wybaczająca jak czopy ofensywne ale i tak jak na gładkie jest to znacznie powyżej normy.

Genialnie sprawdza się w grze ofensywnej w dowolnej strefie. Bardzo łatwo można nadać z miej bardzo dużej rotacji na piłkę. Top spiny są wykonywane łatwo o sporej paraboli lotu oraz zadziwiająco dużej rotacji. Co dziwne świetnie się sprawdza ona w aktywnym jak i pasywnym bloku.

Okładzina jest dostępna oczywiście w kolorze czerwonym i czarnym. Grubość to 2.05 mm w max.

Prędkość producenta 14 na około 15 możliwych. Prędkość określona przez producenta jest bardzo wysoka – naszym zdaniem jest szybka, ale nie aż w tak wysokim przedziale. Szybkość w sakli 15 stopniowej naszym zdaniem nie więcej niż 12.

Rotacja 13,5 producenta – w rzeczywistości rotacja jest bardzo duża ale także nie tak wysoka jak w niektórych pół-lepkich okładzinach. Naszym zdaniem w 15 stopniowej skali będzie to około także 12. Rotacja jest świetna ale jest wiele okładzin jakie mają większą.

Czynnik kontrolny nie jest podany – ale jeśli wynika on z rotacji to jest bardzo wysoki. Okładzinę łatwo wyczuć i można zacząć w pełni ją wykorzystywać już po pierwszym treningu.

Sanwei Target Europe 40+ to sprzęt o bardzo dobrych wynikach – warto zdać sobie sprawę, że ma świetne wyniki rotacji i prędkości a dodatkowo wybacza wiele błędów. Sprzęt ten sprawdzi się na bardzo szerokim spektrum zagrań, lepiej niż większość innych produktów znacznie bardziej rozpoznawalnych marek w europie.

Podkład nie jest za lekki i jest w przedziale średnich. Cały sprzęt byśmy oceniali jako bardzo dobry. To jest zdecydowanie warte uwagi oraz wypróbowania. Okładzina sprawdza się świetnie, ma doskonały czynnik kontrolny oraz duże osiągi podczas gry. Bardziej znane produkty nie mają łącznej ilości możliwości tak dobrze rozwiniętych jak właśnie Sanwei Target Europe 40+ a to sprawia, że ją po prostu trzeba wypróbować. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

3 komentarze

 1. Saniswław pisze:

  Czytałem o tej Target Europe że ma fajne możliwości gry. A spotkałem się z opinią że przy zabrudzeniu jest znacznie szybciej tracąca możliwości gry rotacyjnej niż inne sprzęty, czy też tak uważacie? Niby jak się na warstwę naniesie brudu to bardzo mocno do czasu wyczyszczenia przestaję ciągnąć piłkę.

  1. ToTemat pisze:

   To muszę potwierdzić. Jak się zabrudzi ma się uczucie na okładzinie – takie jak by była z wosku na wierzchniej warstwie gdy przeciąga się piłkę. Przesuwa się ona ślizgiem tak samo jak by ciągnąć ją po woskowej świeczce. Jeśli chcesz wiedzieć jak to może być wypróbuj wosk i piłkę z dociskiem i tak samo to się zachowa jak powierzchnia będzie mocno zanieczyszczona. Z tym się jeszcze wcześniej nie spotykałem – chodzi o odczucia.

 2. Slats pisze:

  Zamówiłem sobie takie jakiś czas temu. Jeszcze paczka nie doszła ale właśnie słyszałem o nich dobre opinie. Bardzo czekam na dostawę, ciekawy jestem jak będzie się grało. Mam nadzieję że pomoże mi zwyciężać przeciwników. A to jak ma dwa tryby pracy to zaleta, nie trzeba mieć dwóch okładzin z różny biegiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: