Okładzina Sauer & Troeger Secret Flow Chop do Tenisa Stołowego – Opinia i Test

Okładzina tenisOkładzina gładka do tenisa stołowego Sauer & Troeger Secret Flow Chop – to sprzęt przeznaczony dla osób grających zarówno w ataku jak i stylem wszechstronnym. Okładzina ta potrafi nadać bardzo dużej rotacji na piłkę oraz jest stosunkowo szybka.

Górna warstwa okładziny jest wykonana w taki sposób, aby połączyć dużą szybkość wraz z rotacją i kontrolą. Opiera się ona na syntetycznym kauczuku o zwiększonych parametrach tarcia a zarazem przenoszenia energii kinetycznej na piłkę.

Dzięki tej okładzinie będzie można nadawać piłce bardzo dużej rotacji podczas uderzeń a jednocześnie prowadzić skuteczną obronę w bloku lub podcinania piłki. Jest to szczególnie ważne także przy ciętym serwisie jak i nadawaniu mu silnych bocznych rotacji.

Podkład Sauer & Troeger Secret Flow Chop jest miękki (soft+) – dzięki temu prędkość piłki jest duża bez straty kontroli nad piłką a sama rotacja znacznie wyższa niż w przypadku twardszych podkładów. Jego kolor jest przypominający róż lub jasno buraczkowy o litej konsystencji bez zwiększania porów.

Kolory okładziny są dostępne w zestawowym standardzie czyli czarnym i czerwonym. Producent określa strategię gry na okładzinę jako od DEF do ALL – naszym zdaniem jednak jest od DEF + poprzez ALL do OFF, z racji na dużą szybkość i rotację mimo bardzo dobrej kontroli.

Szybkość Secret Flow Chop określana przez producenta to 84 punkty – faktycznie odbicie piłki jest bardzo dobre. Nie jest to najszybsza okładzina na rynku ale sam efekt katapulty jest wysoki względem nawet typowych okładzin do gry wszechstronnej. Odbicie bardzo dobrze sprawdza się podczas każdego ataku jak i w stawianiu bloków.

Rotacja wynosi 100+ – jest ona faktycznie bardzo duża lecz także nie największa z jaką można się spotkać przy okładzinach ofensywnych, nawet na twardszych podkładach. Warto jednak zaznaczyć, że rotacja nadawana przez okładzinę posiada ciekawy efekt, czasami potrafi piłkę przy pasywnym uderzeniu zahamować w obrocie a przy aktywnym nadać jej silnego wirowania. Dobrze sprawuje się w grze przy bliskim dystansie i podcinaniu jak również dalekich wymianach.

Kontrola określana przez producenta to 97 punktów – jest to czynnik zupełnie indywidualny. Dla jednych osób kontrola może być bardzo wysoka a wręcz perfekcyjna a innym osobom może nie pasować sposób odbicia. Naszym zdaniem okładzina Sauer & Troger Secret Flow Chop ma bardzo dobrą kontrolę – jest mocno rotacyjna i stosunkowo szybka. Łatwo kierować piłki do wybranego celu z każdej strony od stołu.

Grubość dostępnych podkładów okładziny jest do wyboru od 1 lub 1,5 mm poprzez 1,8 mm do 2,1 mm. Od grubości zastosowanego podkładu będzie zależała taktyka gry – im mniejsza warstwa gąbki tym taktyka będzie kierowała się bardziej ku defensywie, natomiast im grubsza do ofensywy wraz z wzrostem szybkości odbicia piłki.

Okładzina do tenisa stołowego Sauer & Troeger Secret Flow Chop – to bez wątpienia bardzo dobry sprzęt do tenisa stołowego o szerokich możliwościach wykonywanych zagrań. Świetnie się sprawdza zarówno w silnym ataku jak i obronie. Dzięki dużej rotacji można tworzyć z niej trudne serwisy jak i grę z mocną silna rotacją podczas regularnych wymian.

Okładzina ta jest naszym zdaniem zdecydowanie warta wypróbowania, gdyż kontrola jaką uzyskujemy stosując ten sprzęt jest bardzo duża a także sprawdza się w grze wszechstronnej jak i ofensywnej z dodatkami obronnymi. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

4 komentarze

 1. Pacek Jakub pisze:

  To jest mój sprzęcior do gry. Wiadomo że inne są szybsze ale ta ma super rotację i szczególnie jest to polecane dla osób w pierwszej strefie grających często wszechstronnie. Ma je już ponad dwa lata, oczywiście zmieniałem na nowe gdy już się zużywały ale stale ten sam zestaw. Dobrze radzą sobie w bloku oraz samym serwisie.

 2. Daniszewski pisze:

  Sporo grałem ostatnimi czasy tymi okładzinami, bardzo fajna rotacja. Prędkość względnie także zadowala. Przy grze defensywnej bardzo trudne serwisy można z niej nadać z podcięcia. Wiele osób ma problemy aby to odebrać jak jest niski i bardzo mocno cięty. Fajny sprzęt jeden z moich ulubionych.

 3. PZT Lubiąż pisze:

  Guma jest nawet całkiem fajna, rotacja bardzo przyzwoita, szybkość względnie średnia. Na pewno nie jest to do jakiś mega szybkich ataków. Tensorowe mają większy czynnik możliwego podkręcenia piłki, tutaj trochę tego brakuje. Co do kontroli to jest bardzo dobra, nie miałem nigdy problemu z kierowaniem uderzeń i trafianiem w miejsce gdzie się zakładało. Ogólnie całkiem fajna ale na pewno też nie w top pod względem możliwości.

 4. Droczak Jakub pisze:

  Siła rotacji secret flow chop mnie nie powaliła na kolana. Bardzo dobra jakość podkręcania piłki ale na pewno nie jest to astronomiczna wartość. Szybkość względnie dobra ale raczej sprzęt do gry wszechstronnej a nie bardzo agresywnej. Ogólnie gra się nim dobrze, podobne trochę do T88 Sanwei które są dużo tańsze. Myślę że ten sprzęt nie ma gigantycznej ilości zwolenników z racji że o podobnych parametrach są i tańsze zamienniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *