Okrągły składany taboret kuchenny z zawleczką – Opinia

Taboret kuchenny składanySkładany okrągły taboret jaki tutaj opisujemy jest ciekawym rozwiązaniem przeznaczonym do korzystania w różnych miejscach. Jest to składany taboret wykonany ze stali pomalowanej na kolor aluminium.

Taboret tego typu posiada wiele nazw, stosowanych w zależności od miejsca jego sprzedaży. Jest to jednak wszędzie ten sam produkt widoczny na fotografii.

Taboret jest w różnych przedziałach cenowych, co zależy od miejsca sprzedaży jak i zastosowanego górnego obicia siedziska. Konstrukcyjnie jest to zawsze ten sam typ składanego taboretu. Składanie jest możliwe dzięki zastosowaniu zawleczki blokującej mechanizm – odciągnięcie zawleczki blokującej skutkuje możliwością złożenia taboretu do płaskiego formatu.

Taboret dzięki funkcji składania staje się bardzo funkcjonalny, zajmuje bardzo mało miejsca po złożeniu i można go schować praktycznie wszędzie – grubość taboretu po złożeniu to zaledwie 7 cm – wysokość jest taka sama jak rozłożonego. Siedzisko taboretu posiada 30 cm średnicy a wysokość konstrukcji siedzenia 45 cm. Taboret jest bardzo łatwo składany, waga całości to około 1,3 kg.

Siedzenie jest wykonane z czarnego poszycia typu PCV – poliester. Rama całego taboretu jest stalowa. Na nogach taboretu znajdują się plastykowe końcówki zapobiegające szuraniu i rysowaniu podłogi. Taboret po rozłożeniu nie ma możliwości samoczynnego złożenia – zabezpieczenie przez zawleczkę. Cała konstrukcja jest stabilna i dość mocno wytrzymała na uszkodzenia – maksymalne obciążenie do 80 kg.

Poszycie taboretu jest delikatne więc z czasem może się przedziurawić lub przetrzeć, jako ochronę można jednak zastosować powłokę na siedzisko. Taboret według naszej oceny nie nadaje się dla wędkarzy na przekór tego co piszą sprzedawcy, jest to inny typ konstrukcji na co wskazuje całość stelażu, zastosowanych materiałów (stalowych korodujących od wilgoci) jak i nóg które nie są połączone przy spodzie, przez co taboret w miękkiej ziemi by się zapadał.

Cały produkt składanego taboretu widocznego na fotografiach oceniamy dobrze. Jest warty polecenia ale tylko do użytku domowego. Zapraszamy do przeczytania pozostałych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Anna Rozwadowska

    Miałam dwa takie taborety w domu. W obydwóch materiał poszycia się bardzo szybko uszkodził. Stały się nie wygodne i odgniecione. Nogi na łączeniach zaczynają lub mogą zacząć się wykrzywiać. Jest to tania i słaba konstrukcja, na pewno się nie sprawdzi do częstszego używania. Od czasu do czasu tylko można korzystać aby się nie popsuły a więc nie warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.