Organizacja imprez i pikników

Imprezy okolicznościowePlanujesz organizację eventu firmowego, pikniku rodzinnego, a może imprezy okolicznościowej? Niezależnie od formy i celu wydarzenia, warto pamiętać o kilku kwestiach, dzięki którym impreza na długo zapadnie w pamięci uczestników.

Jak zorganizować udany event? Poznaj kilka zasad, którymi warto kierować się podczas planowania imprezy.

Wybierz odpowiednie miejsce

Podczas organizacji imprezy kluczowy jest wybór miejsca. Musi być adekwatne do okazji i okoliczności. Event firmowy, szkolenie czy konferencję warto zorganizować w eleganckich miejscach, gdzie istnieje możliwość zaplanowania prezentacji czy występów prelegentów. Sprawdzą się centra szkoleniowe, sale bankietowe czy duże restauracje. Warto zadbać o dobry dojazd do miejsca, gdzie ma odbyć się wydarzenie. Imprezy integracyjne dla firm można zorganizować na obrzeżach miasta na dużym terenie.

Wówczas będzie możliwość zaplanowania atrakcji na świeżym powietrzu czy wspólnej biesiady przy ognisku. Imprezy rodzinne, takie jak pikniki czy festyny również powinny odbywać się w plenerze. Najczęściej wybieranym miejscem na tego typu wydarzenia jest park miejski. Natomiast imprezy okolicznościowe, takie jak urodziny, bal karnawałowy czy Dzień Dziecka można również zorganizować w sali zabaw lub restauracji.

Smaczny catering

Żadna impreza nie może obyć się bez smacznych posiłków. W tym przypadku najlepiej skorzystać z usług firmy cateringowej, która dopasuje menu do okazji, okoliczności, formuły wydarzenia i preferencji gości. Na imprezach firmowych sprawdzą się przekąski, przystawki, ciepłe posiłki w bemarach, kawa, herbata i inne napoje. Dobrą praktyką jest przygotowanie wegetariańskich i wegańskich dań, a nawet wykluczających składniki alergenne.

Eventy plenerowe wymagają odmiennego menu. Można zdecydować się na grill, ognisko, gofry, zapiekanki, hot dogi czy lody. W przypadku przyjęć dla dzieci, dobrym pomysłem będzie samodzielne przygotowywanie jedzenia na warsztatach kulinarnych. Najmłodsi mogą przygotować wraz z animatorami pizzę, sałatki owocowe czy gofry. 

Atrakcje dla uczestników

Atrakcje dla gości to jeden z najważniejszych elementów każdej imprezy. Rozrywki należy dopasować do preferencji uczestników i okazji. Zarówno w przypadku imprez firmowych, jak i rodzinnych można zdecydować się na występy artystów. Będą przybierać różną formę – dzieci z pewnością ucieszą się ze spektaklu teatralnego, występów magików czy koncertu.

W plenerze można również rozstawić urządzenia rozrywkowe, takie jak dmuchane zamki, zjeżdżalnie, tory przeszkód, karuzele, piłkarzyki czy kulę zorbingową. Natomiast na eventach firmowych sprawdzą się występy kabaretów czy pokazy tańca. Wyjazdy integracyjne przybierają zazwyczaj luźną formę. Można zorganizować sporty team building, spływy kajakowe, tory przeszkód, gokarty, siatkówkę lub jogę.

Kompleksowa organizacja imprez z agencją eventową

Organizacja eventu to dość trudne zadanie, które wymaga skoordynowania wielu działań. Należy zadbać o dopracowany scenariusz, harmonogram i program imprezy. Warto powierzyć przygotowanie i realizację wydarzenia agencji eventowej, która zadba o każdy aspekt – wybór miejsca, atrakcje, menu, motyw przewodni, nagłośnienie, oświetlenie czy zaplecze sanitarne.

Jedną z agencji eventowych, która oferuje kompleksową organizację wydarzeń firmowych i rodzinnych jest Kids Planet. Ze względu na stałą współpracę ze sprawdzonymi podwykonawcami, firma zadba o każdy aspekt związany z imprezą. Specjaliści zaproponują ciekawe rozwiązania, dzięki czemu wydarzenie będzie wyjątkowe pod każdym względem. 

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: