Palio T3 Carbon deska do tenisa stołowego – Opinia

Deska Palio T3Palio T3 oraz T3 Carbon to w zasadzie jedna i ta sama deska o bardzo małych zmiennych detalach. Detale jakie różnią ten sprzęt to przede wszystkim nazwa, oraz nie mające żadnego wpływu na grę typ ułożenie wzoru na rączce deski.

Także występują niemal mikroskopowe różnice wagi i grubości blatów. Różnice te natomiast są praktycznie zerowe z racji na to, że producent pisze o tolerancji plus minut tych parametrów, jakie się zazębiają w tych modelach.

Deskę do tenisa stołowego Palio T3 i model z dopiskiem Carbon testowaliśmy kilka dni. Na samym wstępie trzeba o nich powiedzieć jedno – to naprawdę dobry sprzęt o wysokich parametrach jakościowych. Palio to mało znana firma, przez co cena ich sprzętów mimo że wysokiej jakości jest stosunkowo niska.

Warstwy drewna w deskach to 5 + 2, czyli pięć warstw drewna oraz 2 dodatkowe przegródki karbonowe (węglowe). Grubość blatu jest od 6,5 mm do 6,7 mm z czego tolerancja początkowa to 0,2 mm. Zapewnia to dużą sztywność deski podczas gry a tym samym sporą prędkość atakowanej piłki i jej drogę ucieczki.

Waga deski Palio T3 oraz T3 Carbon to od 85 gram do 89 gram z czego tolerancja ponownie wynosi od 3 do 5 gram. Waga więc jest jak najbardziej typowa do większości stylów graczy. Mimo wszystko naszym zdaniem mogłaby być trochę lżejsza pomimo faktu, że mieści się w przedziale wagi standardowej.

Prędkość jaką określa producent wynosi 8+ prawdopodobnie na 10 możliwych punktów. Oraz kontrola także 8+ (8) na 10. Jak wiadomo parametry prędkości oraz kontroli są bardzo przypuszczalne i nie odnoszą się do żadnego standaryzowanego punktu odniesienia. Główny wpływ na rakietkę i jej zachowanie mają zawsze okładziny a nie tyle sama deska.

Deska jest w klasie OFF- lub OFF pod względem szybkości. Także jak najbardziej sprawdzi się w dowolnej technice ALL bo szybkość poziomujemy okładzinami.

Uchwyty jakie są dostępne to FL czyli taliowany (najbardziej popularny typ uchwytu) oraz CS, czyli krótki do gry typowym sposobem azjatyckim.

Uchwyt w testowanej desce mieliśmy FL – długość 10 cm. Bardzo dobrze dopasowany do dłoni. Świetnie się trzyma rakietkę i nią układa podczas gry. Wielka zaleta, że nie jest za gruby – co ułatwia jego zmiany w chwytach.

Blat deski posiada wymiary 15,1 cm szerokości oraz 15,6 cm długości od uchwytu ku górze. Jest to standardowy wymiar na jaki powinna pasować większość okładzina nawet już dociętych i używanych.

Jakość wykonania desek Palio T3 można określić na bardzo dobrą. Jest starannie wykończona w praktycznie każdym aspekcie.

Na uwagę zasługuje kolor fornirów blatu – jest o fakturze drzewa wpadający w ciemny orzech. To daje pewien fajny charakter z wyglądu a dodatkowo dzięki temu, że jest ciemne nie będzie widać zabrudzeń od trzymania deski – jakie powstają przy rączkach na jasnych deskach.

Oceniając deskę Palio T3 oraz T3 Carbon trzeba powiedzieć o nich to, że są to naprawdę dobre sprzęty warte uwagi. Cenowo wypadają bardzo dobrze co do jakości i zdecydowanie warto je wypróbować. Palio to mało znana firma gdzie nie płaci się za markę a za jakość wykonania sprzętów. Zdecydowanie polecamy tą deskę do wypróbowania. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Amator pisze:

    Mega fajny deseń deski, super wygląda taki blat w orzechowym drewnie. Blat trochę mógłby być cieńszy tak z 6 mm ale i tak nie jest źle. Jej krawędzie przy chwycie trzeba ręcznie sfrezować bo są ostre, aby nie tarły uchwytu dłoni między palcami. Po za tym świetny sprzęt za bardzo rozsądne pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: