Parawany plażowe – dlaczego są potrzebne

Parawan na plażęParawany plażowe stały się bardzo popularne. Obecnie są wykorzystywane na wszystkich wybrzeżach. Głównie stosowane są na plażach morskich i oceanicznych, raczej rzadko spotykane nad jeziorami. Wynika to z zastosowań jakie spełnia taki parawan.

Po co mieć parawan plażowy – parawany plażowe służą do wielu rzeczy. Najbardziej przydatne są do tego, że dzięki nim możemy wydzielić swój prytany kawałek plaży.

Parawany plażowe zapewniają minimum intymności i swobody ruchu w własnej osłonie parawanem. Parawany te mają jeszcze inne liczne zalety. Ich kolejnym celem jest osłona od chłodnych podmuchów wiatru.

Nad morzem czasami wieje zimny wiatr lub jest on po prostu zbyt mocny. Tutaj świetną ochroną jest właśnie parawan plażowy. Parawan taki chroni także przez podmuchami niosącymi piasek plażowy. Jest to ważne szczególnie gdy się leży na plaży a wieje silny wiatr. Kolejna jego funkcja to drobna osłona przed słońcem przy ściance – zazwyczaj mamy tam głowę w lekkim cieniu.

Parawany plażowe są wybierana coraz częściej przez opalających się na plaży. Zazwyczaj stosuje się na plażach morskich a nie nad jeziorami z wcześniej wymienionych powodów  Parawan taki najwięcej zastosowań ma tylko nad morzem, w przypadku innych zbiorników wodnych śródlądowych jego funkcja ogranicza się tylko do wydzielenia kawałka plaży dla siebie.

Parawany dostępne są w większości sklepów, także tych internetowych gdzie można je kupić za mniejsze pieniądze a jest większy wybór. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Anaska pisze:

    Mnie bardzo one denerwują nad morzem. Wiadomo, że każdy chce prywatności i leżeć bez obawy o fakt gapienia się innych osób. Problem w tym że powstaje labirynt, gdzie nie da się normalnie poruszać po plaży. Przez to wybieram miejsca bardzo odległe od ludzi i wyjść, wtedy jest tam trochę luźniej i swobodniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *