Pieczywo lekkie błonnikowe Sonko – Opinia

Lekkie SonkoPieczywo o nazwie lekkie błonnikowe to produkt marki Sonko produkowane przez Healthy Food Production. Przykładowa paczka mieści w sobie 170 gram produktu czyli około 32 kromki stanowiące poszczególne porcje.

W smaku wypada on bardzo dobrze, mimo że jest to ocena subiektywna. Jest one chrupkie, ekstrudowane i bez dodatków cukru.

Skład pieczywa lekkiego błonnikowego od Sonko: mąka żytnia, kaszka kukurydziana, mąka orkiszowa 23%, błonnik pszenny 7%, otręby owsiane 5%, woda, mąka ryżowa, ekstrakt słodowy jęczmienny, prebiotyk – inulina 2%, sol, substancja spulchniająca wodorowęglan sodu. Jak widać w składzie nie ma nic złego ani problematycznego – mogłaby być inna mąka niż żytnia na pierwszym miejscu aby produkt był lepszy.

Wartość odżywcza w 100 gramach produktu: energia 354 kcal, białko 8,5 g, węglowodany 70,4 g w tym cukry 8,1 g, tłuszcz 1,4 g w tym kwasy nasycone 0,31g, błonnik pokarmowy 13 g, sód 0,42 g, inulina 3,88 g, fosfor 360 mg czyli 51% dziennego zalecanego spożycia. Jak widać według tabeli GDA jest to dość dobry produkt.

Naszym zdaniem pieczywo lekkie od Sonko jest dość dobrym produktem wartym uwagi i wypróbowania. Warto odnieść się do jego ceny, niestety jest ona dość mocno wysoka – czym niestety charakteryzują się produkty z działów ze zdrową żywnością. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.