Piernik tradycyjny Gellwe – Opinia

Geellwe piernikPiernik na szybko z paczki od firmy Gellwe to produkt warty przyjrzenia mu się bliżej. Produkuje go firma Foodcare . Jest to ciasto w wykonaniu bardzo szybkie i proste.

Wystarczy dodać od siebie tylko kilka składników w postaci 4 jaj, 250 mililitrów oleju, 150 mililitrów wody oraz zawartość opakowania piernika Gellwe. Przygotowania jest szacowane przez producenta na około 10 minut pracy oraz 40 do 45 minut pieczenia.

Paczka piernika posiada aż 680 gram i jest to ciasto określane na około 35 porcji. Na paczce widnieje napis bez konserwantów i barwników. W smaku po wykonaniu ciasta jest on dobry, czuć wyraźnie smak przyprawy korzennej. Ciasto to raczej zawsze powinno się udać, jest proste w wykonaniu i nie powinno być problemów z jego wyrośnięciem lub zakalcem.

Składniki Gellwe piernik tradycyjny: mąka pszenna, cukier, przyprawy korzenne mielone na skład których wchodzą cynamon, goździki, imbir, kolendra, pieprz, ziele angielskie, kardamon i gałka muszkatołowa. Następnie substancje spulchniające w postaci difosforan disodowy, wodorowęglan sodu. Dalej jest ekstrakt kawy zbożowej (jęczmień i żyto), kakao o obniżonej zawartości tłuszczu i nie określony aromat.

Produkt może zawierać śladowe ilości soi, mleka i orzechów. Jak widać skład produktu nie jest zły i przez to już można go polecić.

Sposób przygotowania jest bardzo prosty a mianowicie: wcześniej wymienione składniki zmieszać ze sobą dzięki mikserowi na wysokich obrotach. Robić to do czasu aż powstanie jednolita i gładka konsystencja bez grudek. Następnie ciasto przelać do wcześniej przygotowania blachy.

Blacha ma mieć wymiary około 25 na 35 cm – wcześniej dobrze ją przygotować przez obłożenie ją papierem do pieczenia lub posypanie mąką czy wysmarowanie tłuszczem, aby ciasto nie przywierało.

Blachę należy wstawić do średnio nagrzanego piekarnika ustawianego na około 180 stopni i piec przez 40 – 45 minut. Upieczony piernik wyjąć z formy po ostygnięciu – czas około 10 minut. Wykonanie jak widać jest bardzo proste i nie trzeba się znać na kuchni aby wykonać to ciasto.

Ogólnie jest to produkt warty wypróbowania i ocenienia go samemu. Nie wychodzi on najtaniej bo trzeba dołożyć jeszcze własne dodatki ale i tak jest to ciekawa pozycja w sklepach. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *