Piłka do kosza Spokey Streethawk – Opinia i Test

Spokey StreetchawkPiłka do koszykówki firmy Spokey o nazwie Streethawk. Jest to produkt Polskiej firmy przeznaczony do gry na różnych nawierzchniach w tym twardych i szorstkich. Piłka posiada grubą powłokę przypominającą strukturą bieżnik opony samochodowej.

Powłoka ta zapewnia piłce streethawk bardzo dużą odporność na uszkodzenia oraz przetarcia.

Piłka podczas bardzo długiego używania w teście nie straciła nic ze swoich właściwości ani jej powierzchnia nie została starta czy odkształcona.

Test przede wszystkim był przeprowadzany na powierzchni tartanowej oraz w mniejszym stopniu betonie. Powłoka w zasadzie nie ma widocznych wytarć co ciekawe nawet na tasiemce oddzielającej poszczególne jej panele.

Piłka nadaje się do gry na boiskach zewnętrznych gdzie jest narażona na różne warunki pogodowe oraz wewnątrz pomieszczeń o różnych nawierzchniach. Piłka Spokey Streethawk dość dobrze trzyma się dłoni podczas gry, natomiast nie jest to tak pewny chwyt jak w piłkach o miększej powłoce.

W dotyku, szczególnie dla osób mających delikatniejsze dłonie (kobiet) może być znacznie mniej przyjemna niż typowe piłki do kosza ze spienionej gumy – jej powłoka w dotyku przypomina w końcu bieżnik opony, przez co jest znacznie bardziej twarda i chropowata z wypustkami.

Rozmiar piłki testowanej to standardowa 7 (749-762 mm) . Ma ona typową średnicę oraz wagę dla piłek w tej klasie. Spokey Streethawk można kupić w kilku wariantach kolorystycznych a mianowicie czerwono – czarny, niebiesko – czarny oraz pomarańczowo – czarny. Kolory jakie są zastosowane na jej panelach są bardzo trwałe i się bardzo trudno wycierają.

Jest to bez wątpienia produkt jaki bardzo ciężko jest zniszczyć, o ile nie posiada się wybrakowanej sztuki. Gwarancja i rękojmia wynosi standardowe 2 lata. Jednakże podczas normalnego użytkowania raczej będzie ona służyła znacznie dłużej. Posiada ona w sobie standardowy zawór butylowy. Faktycznie bardzo dobrze utrzymuje powietrze w komorze – nawet po 2 miesiącach nie zauważyliśmy spadku ciśnienia.

Waga piłki Spokey Streethawk to 567-623g – wykonanie w całości twarda guma. Naszym zdaniem jest to dobry produkt warty polecenia. Jest to bardzo wytrzymała piłka na uszkodzenia oraz odkształcenia. Przez swoją twardość traci trochę przyczepność oraz przyjemność kontaktu z delikatniejszą dłonią ale nie zmienia to faktu, że jest to produkt jaki będzie służył przez długie lata – nawet używając go w trudnych warunkach terenowych.

Dodatkowo tym bardziej warto zainteresować się tym produktem że wspiera się nim Polskich przedsiębiorców. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii.

Jeden komentarz

  1. Kamil Lipień pisze:

    Ta piłka do kosza jest bardzo dobra. Kupiłem ją do ćwiczeń w rzutach wolnych dobre 4 lata temu. Do dnia dzisiejszego pomijają zdarcie się z niej napisów jest w stanie bardzo dobrym. Jest przybrudzona od tartanu ale trzyma się nadal świetnie. Moja wcześniejsza umbro rozpadła się dwa razy szybciej niż ta. Mogę ją polecić jak ktoś szuka bardzo trwałych rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *