Piłka do tenisa stołowego Shield Brand – Opinia

Tenis stołowy piłka shieldPiłka do tenisa stołowego Shield Brand. To produkt o typowych wymiarach oraz ciężkości do rozgrywek w tenisa stołowego (40 mm). Wykonana z twardego dobrze się odbijającego tworzywa.

Posiada niewyczuwalny szew, który nie utrudnia gry. Kolor pomarańczowy jak i biały tego samego modelu jest o identycznych właściwościach.

Piłka do tenisa stołowego Shield Brand dobrze odbiera rotację zadaną z rakietki, dobrze się odbija od powierzchni stołu. W naszej ocenie to produkt 2 gwiazdkowy. Niestety potrafi pękać po większej ilości rozgrywek przy mocnej grze.

Pęknięcia powstają przeważnie na łączeniu czyli szwie połówek piłki. Ogólna dynamika gry wypada dość dobrze  – ale są wyczuwalne drobne różnice niż w tych droższej klasy, głównie chodzi o sposób odbicia od stołu.

Warto wspomnieć że zachowuje się ona dobrze podczas gry do czasu gdy jej powierzchnia jest mało starta. Piłka gdy jest nowa ma lekko chropowatą powierzchnię, zapewniającą przyczepność do rakietki, z czasem powierzchnia ta się wyciera i piłka nie odbiera prawidłowo rotacji.

Opinia: Shield Brand jest dość tania i godna polecenia do treningów jak i gier rekreacyjnych. Zapraszamy do  kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.