Piłka nożna Jet 5 Fox na beton i trawę – Opinia

Piłka na asfaltPiłka nożna – Jet 5 Fox czyli czarna piłka wykonana na specjalnej bazie materiałów, bardzo odpornych na ścieranie i o wzmocnionej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne.

Piłka jak pisze producent jest głównie przeznaczona na twarde powierzchnie typu asfalt lub beton.

W testach jednak można stwierdzić że piłka jest całkowicie nadająca się na każdy tym nawierzchni, także trawę. Piłka jest wykonana na bazie rozwiązań stosowanych w oponach – posiada ona bieżnik na całej swojej powłoce. Piłka jest o standardowych rozmiarach rozgrywkowych czyli wielkości 5.

Osnowa piłki jest powlekana gumą oraz nylonem – guma na zewnątrz od środka nylon, guma jest miękka i przyjemna w dotyku. Co więcej dzięki zastosowaniu na piłce bieżnika jej lot jest bardziej precyzyjny, samą zaś piłkę znacznie łatwiej się chwyta i kontroluje w grze. Waga piłki także jest oficjalna czyli trzymająca normy piłek nożnych stosowanych do rozgrywek.

Piłka nie odkształca się podczas gdy. Zawór zwrotny tak zwany butylowy, jest to standard. Całość sprawia bardzo dobre wrażenie i przyjemnie się nią gra – podczas dalekich kopnięć może samoistnie zakręcać na skutek oporu powietrza przez bieżnik.

Przy uderzeniu słychać odgłos jak gdyby piłka nie posiadała blazy w środku – jest to jednak wywołane przez powierzchnię zewnętrzną wykonaną z gumy.

Piłkę nożną – Jet 5 Fox zdecydowanie polecamy nie tylko na beton ale też i na trawę oraz inne nawierzchnie – to bardzo dobra i wytrzymała piłka. Piłka jest w atrakcyjnej cenie, wartej swojej jakości. Zapraszamy do pozostałych tematów, testów i opinii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.