Piwo Desperados Tequila – Opinia

Piwo żywiec desperadosPiwo Desperados o smaku Tequila jest produkowane przez firmę Żywiec na licencji Heinekena. Receptura tego napoju powstała we Francji w 1955 roku. To pierwsze piwo jakie ma ten rodzaj smaku.

Butelka o pojemności 580 ml powstała jako pierwsza w 2011 roku, podobno z myślę dedykacyjną specjalnie dla Polski.

Po raz pierwszy w Polsce pojawiło się one w 2004 roku. Posiada w sobie ekstrakt 15,3% oraz aż 6 % alkoholu. Piwo jest aromatyzowane i pasteryzowane.

W składzie nie do końca nam się podobają wszystkie elementy. A mianowicie skład Piwa Desperados Tequila: woda, słód jęczmienny, kukurydza, syrop glukozowo – fruktozowy (odpowiedzialny za otyłość brzuszną), chmiel, aromat nie określone jaki oraz kwas cytrynowy. W składzie jak widać nie ma żadnej rewelacji a jest składnik kontrowersyjny dla zdrowia.

Cenowo to piwo wychodzi bardzo drogo, zostało prze marketing przedstawione jako coś na topie przez co cena trzyma się wysoko. W smaku wypada one przeciętnie, nie wyróżnia się niczym specjalnym poza dość oryginalnym smakiem. Nie specjalnie czuje się jego duży procent alkoholu podczas picia.

Aromat zapachy ma dość ładny – ale wynika on z właśnie nie określonych przez producenta aromatów dodanych w składzie.

Naszym zdaniem jest to produkt średniej jakości, którego sami byśmy nie polecali ze względu na wysoką cenę oraz kontrowersyjny element w jego składzie. Warto jednak aby każda osoba sobie samemu wyrobiła o nim własne zdanie. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.