Płatki kukurydziane Smako Corn Flakes z Biedronki – Opinia

łatki śniadaniowe SmakoSmako to nazwa produktu płatków śniadaniowych kukurydzianych o nazwie Corn Flakes dostępnych w markecie Biedronka. Można je nabyć w paczkach mieszczących 500 gram. Smakowo wypadają całkiem dobrze.

W składzie mają dodatki witamin oraz pozostałe elementy nie są kontrowersyjne ani szkodliwe. Także w porcjach cukru wypadają całkiem przyzwoicie.

Są to stosunkowo tanie płatki względem konkurencyjnych bardziej rozpoznawalnych produktów – nie odbiegają od niech jednak jakością – co może być ciekawą informacją.

Skład Smako Corn Flakes z Biedronki: kukurydza łamana 92%, cukier, sól, syrop glukozowy z pszenicy, ekstrakt słodu jęczmiennego, emulgator mono i diglicerydy kwasów tłuszczowych, substancje wzbogacające : niacyna witamina E, kwas pantotenowy, witamina B6, ryboflawina, tiamina, kwas foliowy, witamina B12 i żelazo.

Jak widać skład jest całkiem przyzwoity i bardzo podobny do tych z produktów Nestle – tutaj jednak jest mała zawartość cukru co cieszy.

Wartość odżywcza w 100 gramach produktu: wartość energetyczna 384 kcal, białko 8,4 g, węglowodany 81,8 g w tym cukry 6,8 g, tłuszcz 2,1 g w tym kwasy nasycone 0,8 g. błonnik 2,3 g oraz sód 0,8 g. Witaminy i składniki minerale są w przedziałach od 15 do 30% z czego prawie wszystkie po 30% po za jedną pozycją.

Produkt oceniamy jaki zdecydowanie warty uwagi, cenowo wychodzi on dość atrakcyjnie oraz w składzie można powiedzieć że jest całkiem niezły. Na pewno warto go wypróbować i ocenić samemu.

Cieszy fakt, że nie ma w składzie znacznego nadmiaru cukru co bywa często w innych produktach tego typu. Jest to zdecydowanie jeden z ciekawszych produktów marketu biedronka o ciekawe jakości oraz smaku.

Warto sprawdzić samemu ten produkt i ocenić czy warto go nabyć. W rzeczywistości to całkiem przyzwoity produkt warty wypróbowania. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.