Płatki śniadaniowe kukurydziane Corn Flakes od Nestle – Opinia

Płatki nestlePłatki śniadaniowe z kukurydzy o nazwie Corn Flakes produkowane przez firmę Nestle to produkt poddany naszej analizie. W smaku trzeba powiedzieć już na wstępie, że wypadją całkiem dobrze.

W składzie nie ma typowych elementów kontrowersyjnych i uznawanych za szkodliwe.

Jest w nich dość przyzwoita ilość cukru 8,8 g na 100 gramów produktu, czyli niemal 1/11. Po za tym przyjrzyjmy im się dokładniej. Paczka miesi w sobie przykładowo 250 gram produktu, czyli 7 sugerowanych porcji po 30 gram.

Skład Corn Flakes od Nestle: grys kukurydziany 98,6%, cukier, sól, glukoza, ekstrakt słodowo jęczmienny, regulator kwasowości w postaci fosforanów sodu. Następnie znajdują się tam także substancje wzbogacające w postaci witamin – niacyna, kwas pantotenowy, ryboflawina B2, witamina B6 i kwas foliowy. Jak widać w składzie nie ma nic złego – to na pewno powinno cieszyć.

Wartość odżywcza w 100 gramach produktu: wartość energetyczna 382 kcal, białko 7,3 g, węglowodany 83,7 g w tym cukry 8,8 g, tłuszcz 1,3 g w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,6 g, błonnik 3 g, sód 0,81 g. W produkcie jak widać są wysokie normy zapotrzebowania organizmu na sód. Mogą być odrobinę za wysokie.

Płatki tego typu mogą być podawane w najprostszej formie z mlekiem, ich przygotowanie jest bardzo proste. Wystarczy zalać miskę z nim chłodnym lub ciepłym mlekiem i to wszystko. Jest to produkt już trochę przetworzony przez co raczej nie będzie miał tak dużej wartości jak jedzenie naturalne.

Cenowo wychodzi on drogo, dużo się płaci pewnie za markę znanego producenta jak i ten sam produkt. Inne podobne jakościowo produkty lub substytuty wychodzą znacznie taniej.

Naszym zdaniem warto wypróbować ten produkt aby ocenić samemu, czy warto go nabywać. Warto porównać jego skład oraz cenę i zawartość do innych konkurencyjnych marek, aby wybrać dla siebie najbardziej korzystną ofertę. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. Zwiert33 pisze:

    Ostatnio kupiłem sobie tego typu płatki i powiem, ze nawet na śniadanie całkiem nieźle się sprawdzają. Szybko można coś zjeść pożywnego i cenowo też nie jest źle. Płatki dowolnej firmy byle kukurydziane. Ja zawsze je robię z mlekiem ale można też jak inne osoby z wodą. Oczywiście to nie jest jakieś mega wartościowe ale białko doda i energii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *