Płatki śniadaniowe Mlekołaki od Lubella – Opinia

Płatki lubella śniadaniowePłatki śniadaniowe o nazwie Mlekołaki to produkt od firmy Lubella. Opisywane chrupki są pokryte powłoką kakaową. Przykładowa paczka mieści w sobie 500 gram produktu. W smaku wypadają one bardzo dobrze, mimo że mogły by być bardziej pokryte kakaem – od ich strony wklęsłej są go widoczne ubytki.

Cenowo wychodzą one średnio drogo, porównywalnie do innych produktów firm jakie reklamują swoje oferty w mediach. Szczególnie chodzi tutaj o przykładowo Nestlle.

Skład chrupek śniadaniowych kakaowych o nazwie Mlekołaki firmy Lubella: mąka 69% – pszenna pełnoziarnista 31,4 % (niestety pszenna mąka ma w sobie dużo glutenu), pszenna, kukurydziana następnie cukier, glukoza, kakao o obniżonej zawartości tłuszczu 3,9%, kakao 3,1%, ekstrakt słodowy jęczmienny, czekolada mleczna, tłuszcz palmowy, sól, emulgator w postaci lecytyny sojowej, nie określone aromaty, substancje wzbogacające – witaminy i składniki mineralne ( witamina C, nicyna, kwas pantotenowy, witamina B6, ryboflamina witamina B2, tiamina czyli witamina B1, kwas foliowy, witamina B12 oraz wapń i żelazo.

Składniki są całkiem przyzwoite i miło że mają dodatkowe wzbogacenia. Skład nie budzi zastrzeżeń poza zbyt może dużą ilością cukru – z pominięciem spraw glutenu.

Wartość odżywcza w 100 gramach produktu: energia 391 kcal, tłuszcz 4,8 g w tym kwasy nasycone 2,4 g, węglowodany 71 g z czego 26 g to cukry, błonnik 7,7 g co jest bardzo miłe, białko 12 g oraz sól 0,31 g. Czyli jest tam sporo cukrów – trochę naszym zdaniem za wiele ale i dobrego błonnika też jest przyzwoita ilość.

Naszym zdaniem Malekołaki Lubella są produktem wykonanym dobrze, mimo dość wysokiej ceny. Warto go wypróbować samemu, aby sprawdzić czy warto go nabywać. Naszym zdaniem jest to produkt dość ciekawy i nie budzi naszych większych zastrzeżeń, mimo że trudno nazwać go zdrową dietą jaka powinna być składająca się z dań nie przetworzonych w tym warzyw i owoców. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *