Płyta DVD Benq – Opinia

Płyta DVDPłyta DVD-R Benq 16 x 4,7 GB. Jest to nośnik danych DVD o pojemności 4,7 GB. Fakty jedną wskazują że można nagrać maksymalnie 4,5 GB na każdy z tych nośników, aby działały sprawnie.

Wielkość maksymalnego nagrania jest więc taka sama jak w innych płytach tego typu.

Płyta jest w atrakcyjnej cenie i co ważniejsze o bardzo trwałej powierzchni. Dane zapisane na płycie DVD Benq działają bez zarzutu przez kilka kolejnych lat. Płyta ma dość trwałą powłokę ochroną przed zarysowaniami i uszkodzeniem mechanicznym.  Nośniki tego typu można kupić zarówno na sztuki jak i w większych paczkach typu CAKE.

Płyta działa prawidłowo ze wszystkimi nagrywarkami DVD. Szybkość nagrywania 16x może nie jest imponująca, ale całkowicie wystarcza, nie jest to wielki nośnik względem pojemności i jego nagrywanie nie będzie trwało długo. Z płyty  są szybko odczytywane dane – brak problemów z błędnymi sektorami czy źle wypalonymi ścieżkami przez powierzchnię płyty. Płyty produkowane w Malezji.

Opinia: Płyta DVD Benq robi bardzo dobre wrażenie podczas używania, po przetestowaniu około 100 płyt nie stwierdzono ani jednego uszkodzenia lub błędnego nagrania.

Także żywotność tego nośnika jest bardzo dobra. Cena Płyty DVD Benq jest bardzo konkurencyjna względem jakości, przez co szczególnie polecamy ten nośnik danych. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.