Podskoki w tenisie stołowym

Podskoki tenis stołowyW tenisie stołowym bardzo istotną rolę gra stabilna i wyważona postawa zawodnika. Podczas wielu zagrań takich jak przykładowo ścinanie piłki lub odbieranie wysokich piłek wielu zawodników podskakuje.

Nie jest to jednak dobre rozwiązanie a nawet można je uznać za błąd techniczny.

Podczas podskoku traci się kontakt z podłożem a tym samym stabilną postawę i równowagę. Przez co zawodnik w tym momencie jest całkowicie pozbawiony kontroli nad grą jaka ma miejsce.

Także zaraz po opadnięciu na ziemię mija chwila zanim umysł i postawa zostaną zbalansowane przez co osłabienie skuteczność obrony i ataku zawodnika trwa znacznie dłużej.

Podskoki w tenisie stołowym nie są dobrymi rozwiązaniami, przez co nie stosują ich czołowi zawodnicy podczas ważnych rozgrywek. Ryzyko straty kontroli nad grą jest za duże, aby było sens wybierać takie rozwiązania. Wszystkie możliwe przyczyny wyskoku gracza można rozwiązać bez tego manewru w inny sposób.

Co więcej podczas oderwania się od podłoża zawodnik nie może zmienić swojego przesunięcia – jego pozycja jest statyczna przez co znacznie zmniejsza to możliwości reagowania tego gracza.

W zasadzie same podskoki nie mają technicznego uzasadnienia i nie powinno się ich stosować podczas gry.

Warto dodać że podskoki w tenisie stołowym nie są pożądane z punktu widzenia zarówno taktyki jak i techniki gry, dlatego należy ich unikać. Warto także je całkowicie wyeliminować z układu gry, bo osłabiają tylko one skuteczność gracza. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *