Podstawa chłodząca do laptopa USB FAN – Opinia

USB FanPodstawka chłodząca pod laptopa o górnym napisie USB FAN. Produkt ten jest wytwarzany przez kilku rożnych producentów. Każdy z producentów stosuje identyczne rozwiązania, czyli dwa wiatraczki o podobnej sile na podkładce z tworzywa.

Podkładki mimo tego że są wyrabiane przez różne firmy mają budowę oraz działanie identyczne – łączy je wspólny identyczny wygląd oraz wspomniany napis USB FAN na górze.

Ogólna charakterystyka, podstawka wykonana z kruchego tworzywa, mało elastycznego. Całość emituję pracę o hałasie do 25 decybeli – to bardzo ciche działanie. Podkładka chłodząca posiada dwa wiatraczki zasilane jednocześnie, w zestawie jest dołączony kabel podłączany do USB laptopa. Wejście w podkładce jest na wtyk okrągły – bolec (mini Jack).

Podkładka posiada na górze wybrzuszenia z rowkami, które teoretycznie powinny sprzyjać opływowi powietrza – teoretycznie – gdyż siła wiatraczków napędzanych przez USB jest zbyt mała aby był to poważny dmuch powietrza – jest to słabo wyczuwalne dłonią. Przewód zasilania jest krótkawy – około 20 cm.

Podstawka chłodząca jest lekka, działa na zasadzie Plug & play – czyli podłączenie równa się działanie bez konieczności instalacji sterowników. Złącze USB 2.0. Wymiary wentylatorów 6×6 cm.

Wymiary podkładki to 300 x 230 x 13,8 mm – jest zbyt mała do laptopów o matrycy powyżej 15 cali. Podstawka posiada na spodzie gumki antywstrząsowe. Cała konstrukcja jest niskiej jakości. Cena podkładki tego tupu jest bardzo niska. Łamliwość tworzywa, szczególnie na łączeniach i zaczepach jest najsłabszym punktem tego sprzętu.

Mocowanie gniazdka w podkładce chłodzącej USB FAN jest złe, klej szybko się odkleja przez co przewód po niedługim czasie może  zaczynać latać. Podkładka jest dobrze zabezpieczona przed uszkodzeniem wiatraczków.

Wadą może być wpompowywanie lekkiego nawiewu w miejsce otworów wentylacyjnych laptopów, co nie jest dobre – powstaje kolizja mas powietrza a tym samym znikome działanie. Ten czynnik zależy od budowy spodniej laptopa i dopasowania podkładki do otworów wentylacyjnych.

Cały produkt oceniamy na ocenę słabą. Bardzo słaba jakość wykonania i mała trwałość zastosowanych materiałów. Zalecamy wybranie droższej podkładki chłodzącej zbudowanej z bardziej trwałych materiałów i o bardziej starannej budowie. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi tematami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *