Poduszka Ortopedyczna i Sensoryczna Qmed – Opinia

Poduszka ortopedycznaPoduszka sensoryczna Qmed jest to inaczej narzędzie do treningu i profilaktyki. Można ją wykorzystywać do różnych czynności.

Najbardziej typowym zastosowaniem tego typu poduszki jest jej używanie podczas siedzenia. Szczególnie jest to polecane dla osób korzystających przez długie godziny z komputera lub wykonujących dowolna pracę siedzącą.

Poduszka sensoryczna Qmed zapewnia wymuszenie ruchów kręgosłupa podczas siedzenia, co sprzyja zachowaniu prawidłowej postawy podczas siedzenia a co więcej odrzwia krążki kręgosłupa.

Krążki kręgosłupa są odżywiane tylko przez ruch – działają one na zasadzie gąbek chłonących podczas poruszania się. Poduszka sensoryczna także służy do wykonywania ćwiczeń koronacyjnych i równoważnych na niestabilnym podłożu czyli jej warstwie powietrznej. Podstawowe ćwiczenia to przykładowo utrzymywanie równowagi i balansowanie na jej powierzchni – poprawia to koordynację ruchową.

Korzystanie z tego typu poduszki sprawia że zmniejsza się ryzyko upadków i zwiększa równowaga. Poduszka aktywizuje mięśnie posturalne kręgosłupa. Poduszka sensoryczna zapewnia dynamiczne siedzenie i zmniejsza ryzyko przeciążenia kręgosłupa.

Poduszka tego typu to także dobre rozwiązania na masaż stóp. Jej liczne wypustki drażnią receptory czuciowe na stopach – poprawia to ukrwienie dzięki czemu uzyskiwany jest efekt odprężenia mięśni stóp.

Przeciwwskazaniem korzystania z poduszki sensorycznej jest: występowanie bólu przy ćwiczeniach, stany bezpośrednio po złamaniach i zwichnięciach kości, nieskończony zrost kostny, stany zapalne stawów i tkanek okołostawowych, obrzęki oraz świeże blizny.

Ćwiczenia powinno się wykonywać na bose stopy, aby były lepiej odbierane bodźce z poduszki sensorycznej. Siedzenie na poduszce nie wymaga żadnych dodatkowych przygotowań – poduszka sama wymusza mikro ruchy podczas siedzenia. Podczas korzystania z poduszki sensorycznej w dużej mierze są niwelowane przemęczenia i bóle kręgosłupa podczas siedzenia.

Poduszka sensoryczna wykonana jest z tworzywa PCV przypominającego gumę o licznych wypustkach w postaci łagodnych kolców – sensorów. Poduszka ma średnicę 35 cm oraz pompkę ręczną, załączoną w zestawie do odpowiedniego dobierania twardości poduszki. Pompka posiada igłę do zaworu butylowego – jest to zawór także stosowany we wszelkiego rodzaju piłkach sportowych.

Poduszka utrzymuje ciężar do 220 kg. Dostępne są jej różne kolory oraz u innych producentów też i wzory oraz kroje. Poduszki sensoryczne różnią się cenę w zależności od punktu sprzedaży – warto poszukać dobrej oferty bez wybierania pierwszej z brzegu, rozpiętość cenowa jest dość duża.

Poduszkę sensoryczną szczególnie polecamy osobą które spędzają wiele czasu w pozycji siedzącej. Zapraszamy do pozostałych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Irena Makowiecka pisze:

    Dla mnie taka podkładka ortopedyczna jest bardzo pomocna. Położyłam ją na krześle na jakim siedzę w pracy. Wcześniej szybko bolały i to mocno mnie plecy. Teraz znacznie mniej, jak się na czymś takim siedzi to ćwiczy się kręgosłup i jego mięśnie stale pracują bez drętwienia przez statyczną postawę ciała.

    Naprawdę polecam dowolnej firmy, to pomaga aby nie tworzyły się takie stany przeciążenia pleców. Za swoja dałem poniżej 30 złotych. Firma nie ma znaczenia, ważne aby była do siedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: