Poradnik jak zrobić etui na telefon z filcu

Na smartfona z filcuEtui na telefon możemy samodzielnie wykonać z bardzo wielu różnych materiałów. Bardzo dobrze sprawdza się w tym przypadku filc oraz oczywiście skóra. Aby zrobić dobre etui na telefon na prapoczątku trzeba odmierzyć wymiary jakie będą nam potrzebne do naszego urządzenia.

Należy pamiętać że obrys na telefon musi być znacznie szerszy niż powierzchnia urządzenia, gdyż trzeba będzie zszywać boki oraz sama grubość naszej komórki także zabierze dodatkowe pole.

Najlepiej położyć nasze urządzenie na środku materiału w tym wypadku filcu i obrysować go – pamiętając potem że kształt należy wyciąć o co najmniej 1 cm szerszy z każdej strony telefonu (obrysu).

Można także wykonać filcowane etui na telefon z jednego kawałka materiału jaki zszyje się go tylko z dwóch stron po bokach. Materiał należy obliczyć po przez naciągnięcie telefonu z dwóch stron, czyli aby stworzył na niego kieszonkę, jakiej później zszyje się tylko boki.

https://www.youtube.com/watch?v=beaxpO4qpNQ

Można także stosować różne dodatki takie jak guziki, paski działające jak tasiemki ułatwiające wyciąganie telefonu czy zamknięcia na bazie rzepów lub zatrzasków bądź guzików. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie jakiś dodatkowych pianek jakie będą znacznie mocniej chroniły nasze urządzenie przed uderzeniami czy upadkiem. Wtedy warstwy należy zszyć ze sobą a potem zeszyć osobne ścianki.

Materiały jakie są odmierzone można obszywać mało widoczną nicią jaka powinna być o kolorze tła materiału lub jeśli chcemy akurat szwy zaakcentować to dać grubszą włóczkę o innym kolorze. Obszycia oczywiście można wykonać ręcznie lub ułatwić tą pracę dzięki maszynie do szycia – szerokość ściegu może być dowolna jaka nam będzie odpowiadać wizualnie.

Świetnie sprawdzają się łączenia różnych kolorów filcu lub innych materiałów. Sam filc warto wspomnieć, że jest miękki i dość łatwo go zszywać. Także dzięki temu, że jego powierzchnia jest delikatna to świetnie chroni urządzenie przed uszkodzeniem.

Popularne jest wykonywanie środka etui na telefon z filcu a obszywanie jego zewnętrznej strony jakimś innym materiałem jaki się bardziej podoba w dotyku lub ma ciekawe wzory.

Wykonanie takiego futerału na telefon jest w rzeczywistości bardzo proste i każda osoba poradzi sobie z taką pracą dość szybko. Nie trzeba mieć do tego żadnych specjalnych umiejętności czy doświadczenia.

Postaraliśmy się wybrać naszym zdaniem najciekawsze filmy z pomocą jak zrobić coś takiego – warto je zobaczyć i być może zasugerować się tymi rozwiązaniami. Zapraszamy do kolejnych tematów w serwisie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *