Pośpiech – główny błąd, gdy szukasz operatora internetu, TV i telefonii

Operator Internetu i TVPowszechnym problemem osób, które rozważają zmianę operatora Internetu, telewizji lub telefonii jest pośpiech.

Praca, rodzina, inne obowiązki – to wszystko sprawia, że często brak po prostu wolnej chwili na to, by starannie zastanowić się, jakiego dostawcę tych usług wybrać.

Tymczasem bardzo ważne jest, by zachować ostrożność i dokładnie przeanalizować oferty, zanim podejmiemy decyzję o zawarciu umowy. Dotyczy to zarówno wariantów na rok jak i tych 2-letnich; w obu przypadkach mamy bowiem do czynienia z formą zobowiązania, które łączy dwie strony na niemały okres czasu. Przedwczesne zerwanie umowy może wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Wielka czwórka czy operatorzy wirtualni

Ważne jest, aby porównać oferty różnych operatorów i przeanalizować je pod kątem zapisów szczegółowych. W tym celu warto skorzystać z porównywarek ofert telekomunikacyjnych, takich jak PanWybierak.pl. Serwis umożliwia szereg wygodnych rozwiązań – można zaskakująco szybko i łatwo porównać różne opcje dostępne na rynku, uwzględniając między innymi prędkość internetu, dostępne pakiety telewizyjne czy oferty abonamentowe na telefon.

Platforma zapewnia też opcję bezpośredniego zamówienia danej usługi – bez np. wizyty w punkcie obsługi klienta. Dzięki temu można znacząco przyspieszyć formalności związane z zamówieniem internetu, telewizji czy usług telefonicznych.

Klienci mają do wyboru zaskakująco wiele podmiotów – wystarczy spojrzeć, jak wygląda to np. w kontekście internetu mobilnego połączonego z usługami telefonii komórkowej.

Najwięksi operatorzy telekomunikacyjni w Polsce to:

 1. Orange – około 15 milionów klientów.
 2. Polkomtel (właściciel marki Plus) – około 13 milionów klientów.
 3. Play – około 10 milionów klientów.
 4. T-Mobile – około 9 milionów klientów.

Oczywiście dane te są dość ogólne i szacunkowe – za klientów uznaje się bowiem nie same osoby, ale usługi świadczone przez operatorów. Często jest bowiem tak, że dana firma łączy ich kilka w przypadku jednego odbiorcy.

Na tym lista się nie kończy ponieważ w Polsce istnieje kilku wirtualnych operatorów telekomunikacyjnych. Oni  korzystają z infrastruktury głównych operatorów i oferują usługi pod własnymi markami. Oto kilka przykładów wirtualnych operatorów i do kogo de facto należą te marki:

 1. Mobile Vikings – należy do operatora Play.
 2. Redbull MOBILE – należy do operatora Play.
 3. Virgin Mobile – należy do operatora Play.
 4. T-Mobile Usługi Bankowe – należy do operatora T-Mobile.
 5. Heyah – należy do operatora Play.
 6. Sami Swoi – należy do operatora Play.
 7. Biedronka Mobile – należy do operatora Play.
 8. Lycamobile – należy do operatora Play.
 9. a2mobile – należy do operatora Play.

Jak funkcjonuje taki model? Wirtualni operatorzy telekomunikacyjni korzystają z infrastruktury sieci głównych operatorów, ale działają pod własnymi markami i oferują nieco inne pakiety usług i ceny.

Pamiętajmy, że podejmowanie decyzji o umowie telekomunikacyjnej powinno być przemyślane i oparte na solidnej analizie ofert. Korzystając z porównywarek ofert oraz uwzględniając opinie innych klientów, możemy znaleźć najlepsze rozwiązanie, które spełni nasze potrzeby i oczekiwania.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: